Łyk sztuki do kawy - "Pejzaż zimowy z łyżwiarzami"

CZYTELNIA KULTURALNA

/ Łyk sztuki do kawy

Łyk sztuki do kawy -

Łyk sztuki do kawy - "Pejzaż zimowy z łyżwiarzami"

01.03.18

Jaki jest Wasz sposób na brutalne mrozy? My inspirujemy się obrazem Hendricka Avercampa "Pejzaż zimowy z łyżwiarzami". Choć na pierwszy rzut oka obraz być może nie robi wielkiego wrażenia, po powiększeniu ogląda się go jak film. Zabawa miesza się tu z makabrą i życiem codziennym początków XVII wieku. Głuchoniemy malarz, nazywany Niemową z Kampen, był wiernym naśladowcą Pietera Breugla i uwielbiał przedstawiać zimowe pejzaże pełne ruchu. Spróbujcie znaleźć na obrazie podpis Avercampa - podpowiadamy, że jest on zapisany w formie graffiti! Zobacz obraz w Hi-Res.

"Pejzaż zimowy z łyżwami" znajduje się w zbiorach Rijksmuseum, czyli holenderskiego Muzeum Państwowego w Amsterdamie. Rijks to Liga Mistrzów w kategorii wirtualnych muzeów. Po zalogowaniu się lub ściągnięciu aplikacji, zamieszczone w bardzo dobrej rozdzielczości dzieła sztuki można bowiem przybliżać, kadrować i przerabiać np. na pokrowce na smartfony czy obrazki na koszulkach. Obrazy sortować można nie tylko po nazwiskach autorów i tytułach, ale również po słowach kluczowych, kolorach użytych na płótnach czy znajdujących się na nich obiektach. Więcej wirtualnych muzeów znajdziecie w Bazie Legalnych Źródeł.
Artykuł powstał w ramach projektu

  

 

Prawa własności intelektualnej? Ja to rozumiem!
Społeczna kampania edukacyjna Legalna Kultura

Projekt zrealizowany przez Fundację Legalna Kultura we współpracy i przy wsparciu finansowym European Union Intellectual Property Office

 Publikacja powstała w ramach
Społecznej kampanii edukacyjnej Legalna KulturaPublikacja powstała w ramach
Społecznej kampanii edukacyjnej Legalna KulturaSpodobał Ci się nasz artykuł? Podziel się nim ze znajomymi 👍


Do góry!