„Listy do M. Pożegnania i powroty”
Zbliżają się kolejne Święta Bożego Narodzenia, więc nie jest niespodzianką, że w kinach gości kolejna część znanej serii filmowej „Listy do M. Pożegnania i powroty”. A w niej wszyscy szykują się do Wigilii i rodzinnego biesiadowania. Padają obietnice i deklaracje, których niełatwo dotrzymać… Ale w Święta wszystko jest możliwe!
Kulej. Dwie strony medalu
„Kulej. Dwie strony medalu” to historia Jerzego i Heleny Kulejów – najbardziej barwnego małżeństwa Polski lat 60. On – legendarny polski pięściarz, podwójny mistrz Europy i ośmiokrotny mistrz Polski, który jako jedyny wywalczył dwa złota olimpijskie i choć nigdy nie leżał na deskach, to w życiu upadał nie raz. Ona – silna kobieta, która niezmiennie stała u jego boku, ale nie chciała na zawsze pozostać w jego cieniu.
Beetlejuice powraca!
Po 36 latach od premiery „Soku z żuka” wraz rodziną Deetzów wracamy do Winter River. W nowej odsłonie historii demona Beetlejuice’a zobaczymy troje aktorów z pierwszego filmu: Michaela Keatona (Beetlejuice), Wynonę Ryder (Lydia Deetz) i Catherine O’Harę (Delia Deetz). Główną część obsady uzupełniają: znana z serialu „Wednesday” Jena Ortega (gra Astrid, córkę Lydii), Monica Belucci i Willem Dafoe.
WROOKLYN ZOO
„»WROOKLYN ZOO« to szekspirowska wariacja na temat „Generacji Z”, w której Romeo to skejt wywodzący się z subkultury punk-techno-rave, zaś Julia to romska dziewczyna, która próbuje wyrwać się ze swojego środowiska” – opowiada Krzysztof Skonieczny, reżyser filmu. – „Zakochani postanawiają zawalczyć o miłość, na przekór wszystkim i wszystkiemu, mając do pomocy jedynie czarną magię, a za sobą pokolenie dziadków, którzy chcą uchronić wnuki przed powielaniem własnych błędów i pomagają im wyrwać się z kieratu przeznaczenia. »WROOKLYN ZOO« to podana w formie współczesnej baśni historia o potędze miłości, która dzięki determinacji w dążeniu do prawdy i pragnieniu wolności potrafi przezwyciężyć nienawiść, a nawet śmierć.”
W drużynie jest moc
„Drużyna A(A)” to historia o wzajemnym wsparciu, dzięki któremu można pokonać własne słabości. A także o tym, jak istotne są dla tego zwycięstwa dobre cele w życiu. Ale nikt nie mówił, że będzie łatwo – zwłaszcza gdy pokusa jest tak blisko…
„Bulion i inne namiętności”
Czy namiętność może mieć smak? Wietnamsko-francuski reżyser Tran Anh Hung („Rykszarz”, „Zapach zielonej papai”) udowadnia, że zdecydowanie tak! „Bulion i inne namiętności” (nagroda za reżyserię na festiwalu w Cannes) wciąga w świat doskonałej francuskiej kuchni, ale przede wszystkim w zmysłowy sposób pokazuje, że poprzez potrawy, smaki i aromaty można wyrazić najgłębsze uczucia.