Baza Legalnych Źródeł

Legalne źródła to miejsca, które dają dostęp do utworów, z zachowaniem wszelkich praw przynależnych twórcom.

                  

Dodaj źródło! 994

STREFA WYDARZEŃ

/ Aktualny konkurs

Koncert premierowy -

Koncert premierowy - "Listy" Wiesława Tupaczewskiego

Wiesława Tupaczewskiego znamy jako założyciela kabaretu OT.TO. Jest z nim związany nieprzerwanie od lat. Niewiele jednak osób zna jego drugą twarz - wyciszonego, romantycznego barda. Nowy projekt, w postaci pierwszego solowego albumu "Listy", to swoisty liryczny "coming out" poety skrywającego się pod maską kabareciarza. Mamy dla Was podwójne zaproszenie na koncert promujący płytę - 28 kwietnia w Resursie w Żyrardowie. Partnerem wydawnictwa jest Legalna Kultura.

> WIĘCEJ

PRAWO W KULTURZE

/ Prawo w praktyce

Mazurek pod ochroną. Prawo autorskie w kuchni

Mazurek pod ochroną. Prawo autorskie w kuchni

Przepis na żurek od babci czy bigos wegański z bijącego rekordy popularności bloga? Przy okazji Świąt Wielkanocnych przyglądamy się przepisom kucharskim i odpowiadamy na pytania: czy prawo chroni stosowanie własnych przepisów i receptur? Czy ułatwia utrzymanie receptury w tajemnicy i chroni twórcę?

> WIĘCEJ

STREFA WYDARZEŃ

/ Polecamy

12. Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Netia Off Camera

12. Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Netia Off Camera

Dwa konkursy festiwalowe, pokazy filmowe nad Wisłą i na dachach krakowskich kamienic, goście z całego świata - tak zapowiada się 12. edycja Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA. Jakie filmy będą walczyć o Krakowską Nagrodę Filmową?

> WIĘCEJ

CZYTELNIA KULTURALNA

/ Rozmowy

Magdalena Łazarkiewicz. Wierzę w świat uniwersalnych wartości

Magdalena Łazarkiewicz. Wierzę w świat uniwersalnych wartości

– To co mnie interesuje to relacje, ludzie, rodzina. W figurze rodziny odbija się mechanizm świata. To nie jest moje odkrycie, ale opowieść o rodzinie to taki archetyp naszych relacji w świecie, w którym żyjemy – z Magdaleną Łazarkiewicz rozmawiamy o relacjach międzyludzkich, nastrojach społecznych i jej najnowszym filmie "Powrót".

> WIĘCEJ

STREFA WYDARZEŃ

/ Polecamy

21. Przegląd Filmowy Kino na Granicy

21. Przegląd Filmowy Kino na Granicy

To jedyne wydarzenie filmowe, które już od ponad dwóch dekad odbywa się w jednym mieście, ale po dwóch stronach granicy - w polskim i czeskim Cieszynie. 21. Kino na Granicy odbędzie się w dniach 27.04-3.05.2019. Dlaczego filmową majówkę warto spędzić na granicy?

> WIĘCEJ

STREFA WYDARZEŃ

/ Polecamy

XXVI Bydgoski Festiwal Operowy

XXVI Bydgoski Festiwal Operowy

Od 26 lat Bydgoskie Festiwale Operowe gromadzą znakomitą Publiczność, jedną z najliczniejszych w Polsce. Dla niej Opera Nova stara się proponować możliwie najbardziej atrakcyjny repertuar. Tegoroczna festiwalowa edycja (27 kwietnia-12 maja) przypada w Roku Stanisława Moniuszki, ustanowionym nie tylko przez polski Sejm, ale także ogłoszonym przez UNESCO na wniosek Polski, Litwy i Białorusi. Partnerem festiwalu jest Legalna Kultura.

> WIĘCEJ


strona
1/77
2
Niekulturalny świat

PRAWNIK ODPOWIADA

Tu znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania z zakresu prawa autorskiego. Możesz zadać pytanie naszemu prawnikowi. Zanim to zrobisz, przejrzyj opublikowane już odpowiedzi.

Zadaj pytanie Odpowiedzi prawnika


Do góry!

Partnerzy strategiczni Instytucje wspierające Patroni medialni Festiwale i wydarzenia


Społeczna Kampania edukacyjna Legalna Kultura realizowana przez Fundację Legalna Kultura

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej