Łyk sztuki do kawy - "Kompozycja 7"

CZYTELNIA KULTURALNA

/ Łyk sztuki do kawy

Łyk sztuki do kawy -

Łyk sztuki do kawy - "Kompozycja 7"

29.12.17

Sztuka jest po to, by wyzwalać w człowieku siły duchowe, uważał Wassily Kandinsky. Pewnego razu wracając do domu zainteresował się dziwnym obrazem zawieszonym na ścianie. Nie było w nim treści, tylko fascynujące barwy i formy. Okazało się, że był to... jego własny obraz zawieszony do góry nogami. Od tej pory Kandinsky eliminował przedmioty ze swojego malarstwa, skupiał się na dynamice, kolorze i inspirował kompozycjami muzycznymi. Bez wątpienia w obrazie "Kompozycja 7" nie brakuje energii i dynamiki, ale jego autor nie pozostawił wskazówki jak go interpretować. Nam przywodzi na myśl sylwestrową zabawę, być może dlatego, że jej czas już nadchodzi wielkimi krokami...  A co Wy zobaczyliście?

"Kompozycja 7" pochodzi z liczącej ponad 180 tysięcy dzieł kolekcji Galerii Tretiakowskiej w Moskwie. Największe na świecie muzeum rosyjskich sztuk plastycznych ufundował  moskiewski kupiec Paweł Tretiakow. W elektronicznej wersji Galerii w zakładce "Exhibitions" znajdziecie m.in. gry i aplikacje na smartfony, a w zakładce "Collection"  - cyfrowe wersje dzieł znajdujących się w Starej i Nowej Galerii.

Więcej ciekawych wirtualnych muzeów i galerii znajdziecie w Bazie Legalnych Źródeł.
Artykuł powstał w ramach projektu

  

 

Prawa własności intelektualnej? Ja to rozumiem!
Społeczna kampania edukacyjna Legalna Kultura

Projekt zrealizowany przez Fundację Legalna Kultura we współpracy i przy wsparciu finansowym European Union Intellectual Property Office

 Publikacja powstała w ramach
Społecznej kampanii edukacyjnej Legalna KulturaPublikacja powstała w ramach
Społecznej kampanii edukacyjnej Legalna KulturaSpodobał Ci się nasz artykuł? Podziel się nim ze znajomymi 👍


Do góry!