Rozmowy
O pracy twórczej, rzemiośle i artystycznych zmaganiach. O rozterkach w kulturze i jej losach w sieci, rozmawiamy z twórcami kultury.
Nie wszystko w naszym zawodzie jest zachwycające

CZYTELNIA KULTURALNA

/ Rozmowy

Nie wszystko w naszym zawodzie jest zachwycające

Nie wszystko w naszym zawodzie jest zachwycające

15.10.21

„To, co zrobiło na mnie największe wrażenie, to nieprawdopodobna bezbronność tej kobiety. Chociaż jej się wydawało, że będzie walczyła do końca i była zresztą związana z ruchem lokatorów i miała oparcie w tym.” – tak o swojej nagrodzonej podczas 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni roli w filmie „Lokatorka” mówi Sławomira Łozińska i dodaje – „Nie wszystko w naszym zawodzie jest zachwycające. Chociaż jest naprawdę dużo fantastycznych aktorek w dojrzałym wieku i ogólnie jest więcej aktorek niż aktorów, to paradoks i w kinie i w teatrze polega na tym, że więcej jest ról męskich.”

 

Sławomira Łozińska dołączyła do grona artystów aktywnie wspierających Społeczną Kampanię Edukacyjną Legalna Kultura. Aktorka podzieliła się z nami ciekawymi spostrzeżeniami na temat ochrony własności intelektualnej, nagrodzonej kreacji i aktorskich ról, a wypowiedzi wysłuchał Paweł Rojek.
Fot. Materiały prasowe Kinoświat
Publikacja powstała w ramach
Społecznej kampanii edukacyjnej Legalna Kultura
Spodobał Ci się nasz artykuł? Podziel się nim ze znajomymi 👍


Do góry!