Rozmowy
O pracy twórczej, rzemiośle i artystycznych zmaganiach. O rozterkach w kulturze i jej losach w sieci, rozmawiamy z twórcami kultury.
Kalina byłaby zadowolona

CZYTELNIA KULTURALNA

/ Rozmowy

Kalina byłaby zadowolona

Kalina byłaby zadowolona

06.11.21

„Ciężko jest w ciągu półtorej godziny, a tyle trwa film, opowiedzieć o życiu człowieka. Myślę, że to zawsze będzie jakaś umowność. I zależało mi na tym, żeby to było jak najbliżej oryginału i jak najprawdziwsze. I często myślałam o niej. Że gdyby ona tu przyszła lub na to patrzyła, żeby była zadowolona” – tak o swoim podejściu do roli Kaliny Jędrusik w filmie „Bo we mnie jest seks” opowiada Maria Dębska. Wypowiedzi aktorki wysłuchał Paweł Rojek.

 

Kiedy Maria Dębska pojawiła się w Studio Zet, żeby nagrać spot "W czerni kina" do filmu „Bo we mnie jest seks” nie wiedzieliśmy jeszcze, że jej rola w tym filmie przyniesie aktorce nagrodę za najlepszą rolę kobiecą na 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Granie postaci historycznej, a szczególnie powszechnie znanej jest na pewno wyzwaniem dla każdego artysty, dlatego ten proces był jedną z głównych osi naszej rozmowy z aktorką. Maria Dębska mocno wspiera działania Legalnej Kultury, o czym przekonacie się oglądając nasz wywiad.

 Filmy oraz seriale z udziałem Marii Dębskiej można oglądać w legalnych źródłach:
Publikacja powstała w ramach
Społecznej kampanii edukacyjnej Legalna Kultura
Spodobał Ci się nasz artykuł? Podziel się nim ze znajomymi 👍


Do góry!