Wspólne sprawy
Czyli krótko i na temat, o sprawach, które dotyczą po prostu całej kultury. Dlaczego kulnes jest cool? Komu tak naprawdę opłaca się korzystanie z legalnych źródeł kultury? Komu może zagrażać legalizacja? Co musi się zmienić, żeby w Polsce zapanowała moda na cyfrową kulturę z legalnych źródeł?
Przewodnik Rozkochani w Kulturze

CZYTELNIA KULTURALNA

/ Wspólne sprawy

Przewodnik Rozkochani w Kulturze

Przewodnik Rozkochani w Kulturze

Od Kolumbii przez Japonię po Nową Zelandię. Od Owidiusza po Chucka Palahniuka - to spektrum propozycji, które spłynęły od Was do naszego Przewodnika dla Rozkochanych w Kulturze. Na ich podstawie stworzyliśmy mapę, według której planować można romantyczną wyprawę po świecie filmu, literatury i muzyki.

"Uniwersalny i ponadczasowy, uczy jak nie tracić szans, które dostajemy od życia, szczególnie tej wyjątkowej szansy na miłość. Dobra lekcja tego, że nie ma drugiego pierwszego razu, a niewykorzystanie szansy może sprawić, że już do końca życia będziemy nieszczęśliwi z powodu braku ukochanej osoby" - tak pisaliście o zgłoszonym do Przewodnika "Onieginie" Aleksadra Puszkina. 

"Kiedy zobaczyłem "Wspomnienia" poczułem, że tam jestem ja. Ta miłość nie jest ślepa, pokazuje prawdę. Wspomnienia, myśli bolą, nie zawsze są kolorowe. Tak własnie jest. Przecież miłość powinna dawać na zrozumienie. I tak jest w moim przypadku." - brzmiało natomiast wyznanie miłości wobec twórczości belgijskiego surrealisty Rene Magritte.

(kliknij, by powiększyć)Obecnie nasz Przewodnik to lista 25 dzieł, do których zapałać można miłością absolutną. Nie znaczy to jednak, że jest to lista zamknięta. Jeśli macie ochotę, nadal możecie zgłaszać swoje propozycje do przewodnika. A my będziemy go aktualizować. W końcu miłość do kultury jest nieskończona :)

Piszcie na mail: rozkochaniwkulturze@legalnakultura.plPublikacja powstała w ramach Społecznej kampanii edukacyjnej Legalna Kultura.Do góry!


Społeczna kampania edukacyjna Legalna Kultura realizowana przez Fundację Legalna Kultura

W 2019 roku dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego