Wspólne sprawy
Czyli krótko i na temat, o sprawach, które dotyczą po prostu całej kultury. Dlaczego kulnes jest cool? Komu tak naprawdę opłaca się korzystanie z legalnych źródeł kultury? Komu może zagrażać legalizacja? Co musi się zmienić, żeby w Polsce zapanowała moda na cyfrową kulturę z legalnych źródeł?
Fabijański, Żmuda Trzebiatowska, Chyra i inni o MOWIE PTAKÓW

CZYTELNIA KULTURALNA

/ Wspólne sprawy

Fabijański, Żmuda Trzebiatowska, Chyra i inni o MOWIE PTAKÓW

Fabijański, Żmuda Trzebiatowska, Chyra i inni o MOWIE PTAKÓW

26.09.19

Już w najbliższy piątek do kin wejdzie „Mowa ptaków” – jeden z najgłośniejszych polskich filmów tego roku. Poprosiliśmy występujące w nim gwiazdy, aby opowiedziały pokrótce o swojej przygodzie z filmem i zachęciły widzów do seansu.

O „Mowie ptaków” zrobiło się głośno z powodu nieprzyjęcia filmu do Konkursu Głównego Festiwalu w Gdyni, mimo rekomendacji Zespołu Selekcyjnego. Po wielu publikacjach i protestach film został ostatecznie włączony do konkursu.

 
fot. Velvet Spoon


Sebastian Fabijański:
„Mowa ptaków” to najważniejszy film, w jakim kiedykolwiek wziąłem udział.Marta Żmuda Trzebiatowska: „Mowa ptaków” to bomba. I ona wybuchnie. To zaproszenie do bardzo intymnego świata Xawerego i Andrzeja Żuławskich.Andrzej Chyra: Jest w tym filmie siła. Warto się z nim zderzyć.Xawery Żuławski: Musicie sami zobaczyć i sami stwierdzić, jak bardzo jest to osobisty, a jak bardzo nasz wspólny filmBohaterami filmu są ludzie funkcjonujący na marginesie społeczeństwa –nauczyciel historii, którego poglądy odstają od dominującej narracji, bezrobotny polonista, sprzątaczka, kwiaciarka, kompozytor cierpiący na trąd i licealistka przygotowująca swój pierwszy film. Ci zepchnięci na margines bohaterowie muszą poradzić sobie w świecie, w którym bezmyślność i podążanie za tłumem stają dominująca postawą.

 
fot. Velvet Spoon 
fot. Velvet Spoon

„Mowa ptaków” to niezwykła opowieść o wykluczeniu i alienacji we współczesnej Polsce i szukaniu swojego miejsca w świecie, w którym każdą odmienność próbuje się zepchnąć na margines. „Mowa ptaków” jest niepokorna, anarchistyczna i szalona. Nie pozwoli o sobie zapomnieć przez długie miesiące.

 
fot. Velvet Spoon


Film trafi do kin od 27 września. Dystrybutorem jest Velvet Spoon.

Velvet Spoon na Facebooku: https://bit.ly/2X3lQJa
Publikacja powstała w ramach
Społecznej kampanii edukacyjnej Legalna Kultura


Publikacja powstała w ramach
Społecznej kampanii edukacyjnej Legalna Kultura
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Spodobał Ci się nasz artykuł? Podziel się nim ze znajomymi 👍


Do góry!