Wspólne sprawy
CZYTELNIA KULTURALNA
/ Wspólne sprawy
Swoboda wypowiedzi artystycznej
19.11.24
Obejrzyjcie z nami relację z multimedialnej wystawy prac studentów Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Wystawa była prezentacją dorobku studentów dwóch pracowni, specjalistycznej Pracowni Multimedialnej Kreacji Artystycznej i Pracowni Multimediów.
Główna część wystawy to tegoroczne prace dyplomowe, które powstały w Pracowni oraz wybrane realizacje studentów III - IV roku. Całość dopełnia 2 godzinny pokaz filmów, rejestracji działań i animacji studentów lat I-V, kompleksowo prezentujący dokonania artystyczne młodego pokolenia artystów.
„Te prace są bardzo różnorodne” – opowiada prof. Piotr Welk, kierownik Pracowni, – „nasze podejście w pracowni jest takie, żeby pozwalać studentom realizować to, co rzeczywiście ich interesuje, co jest częścią ich świata, co wynika z ich odczuć, wrażliwości, sentymentów, obrazów, którymi wypełniona jest ich wyobraźnia. Stąd pracowania może nie wygląda na taką, która ma spójny program, ale bardzo nam zależy, żeby dać im swobodę wypowiedzi i pomagać im wypowiadać się w sposób jak najbardziej osobisty.”
Pracownia Multimedialnej Kreacji Artystycznej powstała na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w 2000 r. z inicjatywy prof. Stanisława Wieczorka. Prowadzi ją prof. Piotr Welk wraz z zespołem: dr hab. Mateusz Machalski, mgr Anna Anahita Kaczmarczyk, mgr Antonii Domański. Od początku jej istnienia Pracownię ukończyło wielu wybitnych absolwentów.
Po wystawie oprowadzał nas prof. Piotr Welk
Zdjęcia z wystawy – Fundacja Legalna Kultura
Publikacja powstała w ramach
Społecznej kampanii edukacyjnej Legalna Kultura
- Czytelnia kulturalna
- > Wspólne sprawy
- Archiwum
- Rozmowy
- Łyk sztuki do kawy
- Polecamy
- Badania i raporty