Wspólne sprawy
Czyli krótko i na temat, o sprawach, które dotyczą po prostu całej kultury. Dlaczego kulnes jest cool? Komu tak naprawdę opłaca się korzystanie z legalnych źródeł kultury? Komu może zagrażać legalizacja? Co musi się zmienić, żeby w Polsce zapanowała moda na cyfrową kulturę z legalnych źródeł?
Wolność twórcza i odpowiedzialna

CZYTELNIA KULTURALNA

/ Wspólne sprawy

 Wolność twórcza i odpowiedzialna

Wolność twórcza i odpowiedzialna

25.04.22

„…na co dzień, w takich doskonale żyjących w państwach, społeczeństwach, prawo powinno być co do zasady niedostrzegalne. Regulacje, które określają to, jak powinniśmy funkcjonować, powinny być gdzieś w tle. Powinny być dla nas czymś naturalnym, czymś takim czym oddychamy, z czego korzystamy na co dzień, ale niespecjalnie się zastanawiamy, z czego to wynika, dlaczego tak jest i kto to wymyślił…” – to fragment wykładu prof. Adama Bodnara wygłoszonego podczas wydarzenie, które z okazji Światowego Dnia Własności Intelektualnej zorganizowała Fundacja Legalna Kultura we współpracy z Ambasadą Stanów Zjednoczonych w Warszawie.

 

Zapraszamy do wysłuchania wystąpienia, w którym prof. Adam Bodnar mówi o wolności w kontekście własności intelektualnej.

 

Tytuł wykładu

"„… wytrwale jak sprężyny zegarów

na zamkowych wieżach, dźwiga

i wzmacnia ramiona wolnych ludzi.”

– Rola prawa w ochronie twórczości i własności intelektualnej"
Publikacja powstała w ramach
Społecznej kampanii edukacyjnej Legalna Kultura
Spodobał Ci się nasz artykuł? Podziel się nim ze znajomymi 👍


Do góry!