Wspólne sprawy
Czyli krótko i na temat, o sprawach, które dotyczą po prostu całej kultury. Dlaczego kulnes jest cool? Komu tak naprawdę opłaca się korzystanie z legalnych źródeł kultury? Komu może zagrażać legalizacja? Co musi się zmienić, żeby w Polsce zapanowała moda na cyfrową kulturę z legalnych źródeł?
Audioteka zmienia się na Plus

CZYTELNIA KULTURALNA

/ Wspólne sprawy

Audioteka zmienia się na Plus

Audioteka zmienia się na Plus

21.07.15

Popularny serwis zajmujący się cyfrową dystrybucją audiobooków wprowadza nową formę płatności. W ramach stałego miesięcznego abonamentu użytkownik może pobrać do odsłuchu dowolną książkę z liczącej 5 tys. tytułów oferty, niezależnie od ceny nominalnej danego tytułu.

Serwis Audioteka.pl działa na polskim rynku od grudnia 2008 roku. Jego domeną jest dystrybucja audiobooków w formacie do bezpośredniego pobrania i odtwarzania na komputerze, na odtwarzaczach mp3, telefonach komórkowych, sprzęcie domowym, odtwarzaczach samochodowych (z płyty CD lub pamięci flash). Do tej pory dostarczane były one użytkownikom w modelu sprzedaży bezpośredniej.

Będąca obecnie na etapie wdrażania Audioteka Plus jest usługą subskrypcyjną, w ramach której użytkownik upoważniaja Audiotekę do pobierania cyklicznej, comiesięcznej opłaty w wysokości 19,90 zł. Za każdym razem po pobraniu opłaty właściciel konta otrzymuje punkt subskrypcyjny, który umożliwia pobranie bez dodatkowych opłat jednego, dowolnego audiobooka - niezależnie od jego ceny katalogowej.

Jeśli w danym miesiącu użytkownik nie zdecyduje się wykorzystać swojego punktu, może to zrobić w trakcie dwóch kolejnych miesięcy.

Usługę Audioteka Plus można w dowolnym momencie dezaktywować. Audiobooki wybrane przed dezaktywacją, nadal będą znajdować się na wirtualnej Mojej Półce użytkownika.

Obecnie Audioteka Plus dostępna jest w wersji beta. Można ją znaleźć pod adresem www.audioteka.com/pl Wersja finalna usługi udostępniona zostanie użytkownikom do końca sierpnia.
Publikacja powstała w ramach
Społecznej kampanii edukacyjnej Legalna Kultura
Spodobał Ci się nasz artykuł? Podziel się nim ze znajomymi 👍


Do góry!