Festiwal Kultura Nieponura

STREFA WYDARZEŃ

/ Polecamy

Festiwal Kultura Nieponura

Festiwal Kultura Nieponura

01.10.20

„Kultura nie musi być ponura. Przekrocz z nami drzwi do nieponurego świata młodych artystów.” To hasło, którym swój festiwal promuje piątka  uczniów i student warszawskich szkół i uczelni

 

Festiwal Kultura Nieponura to inicjatywa młodzieżowa, która już trzeci raz wpisuje się w warszawski kalendarz kulturalny. Chce promować młodych artystówlegalne źródła kultury. Festiwal będzie się odbywał przez dwa tygodnie października w kilku lokalizacjach. A rozpocznie się 4 października z przytupem - od koncertu w Klubie Odessa. To właśnie na nim pojawią się najodważniejsze z odważnych zespołów oraz nietuzinkowi piosenkarki i piosenkarze. Bilety na koncert są bezpłatne i już dostępne online.

 

W przerwie między eventami (od 3 do 18 października) w trzech kawiarniach: Kawa Łyku Sztuki, Klubokawiarni Alternatywy i Sztuki Kawy będzie tam można zobaczyć wystawy fotografii, obrazów oraz rysunków wykonane przez nowe pokolenie artystów.

 

Festiwal zakończy się 17 października pokazami taneczno-filmowymi w Domu Kultury Kadr. Młodzi artyści pokażą własne filmy krótkometrażowe, których nie powstydziłby się nawet sam Quentin Tarantino. Tuż obok zakręcone tancerki i zwinni tancerze zaprezentują najlepsze ze swoich układów. Organizatorzy gwarantują, że nikt nie będzie się nudzić, a po ostatnim pokazie widzowie z żalem będą opuszczać swoje miejsca. Wiemy, że to już naprawdę dużo atrakcji. Ale organizatorzy chcą, aby ich Festiwal miał również charakter edukacyjny. Dlatego podczas ostatniego wydarzenia na scenie zagości ekspert Fundacji Legalna Kultura, który opowie o prawie autorskim w sieci i odpowie na pytania uczestników.

Zapraszamy do śledzenia InstagramaFacebooka wydarzenia, gdzie zamieszczane będą festiwalowe aktualności.
Publikacja powstała w ramach
Społecznej kampanii edukacyjnej Legalna Kultura
Spodobał Ci się nasz artykuł? Podziel się nim ze znajomymi 👍


Do góry!