STREFA WYDARZEŃ
/ Polecamy
II Koszaliński Kongres Kultury - porozmawiajmy o edukacji kulturalnej
07.12.18
W dniach 7-8 grudnia odbędzie się II Koszaliński Kongres Kultury. Po dwóch latach ponownie spotkamy się w gronie osób zainteresowanych kulturą. Poprzednie spotkanie poprzedzone było intensywnymi dyskusjami, zbieraniem opinii, badaniami, które miały ogromny wpływ na powstanie Programu Rozwoju Kultury w Koszalinie. I Koszaliński Kongres Kultury odbił się tak dużym echem, że podczas III Forum MADE IN KOSZALIN, w kategorii KULTURA i DESIGN MADE IN KOSZALIN, został jednym z trzech zwycięzców.
Organizatorzy obiecali mieszkańcom kontynuację tych spotkań i słowa dotrzymują. Zapraszamy w dniach 7-8 grudnia 2018 do Centrum Kultury 105 w Koszalinie. Tym razem zastanowimy się nad znaczeniem edukacji kulturalnej w życiu człowieka. Szczególnie gorąco zapraszamy młodych mieszkańców miasta, bo im przede wszystkim będzie poświęcony ten kongresowy czas. Spróbujmy znaleźć odpowiedź na kilka podstawowych pytań, m.in. czy edukacja kulturalna jest potrzebna? I jak edukować kulturalnie?
W pierwszym dniu KKK odbędzie się warsztat dla kadry kultury. Jego zadaniem będzie wskazanie uczestnikom narzędzi do świadomego odpowiadania na potrzeby istniejącej i potencjalnej widowni. W tym też dniu oficjalnie zainaugurowany zostanie II Koszaliński Kongres Kultury. Z wykładem otwarcia wystąpi specjalnie zaproszony gość. Ostatnim punktem programu w tym dniu będzie koncert duetu Romantycy Lekkich Obyczajów w CK105.
Drugi dzień zapowiada się równie aktywnie. Dla uczestników zostały przygotowane dwa wykłady: pierwszy przeznaczony dla szerokiego grona odbiorców nt. budowania publiczności. W swoim wystąpieniu Agata Etmanowicz - prezeska Fundacj Impact - wskaże potencjalne korzyści ze współpracy lokalnego środowiska kultury w kontekście budowania publiczności. Z drugim wykładem poświęconym szeroko rozumianej edukacji kulturalnej wystąpi Anna Michalak-Pawłowska, pełnomocnik prezydenta m. st. Warszawy ds. edukacji kulturalnej.
W tym dniu będzie również możliwość spotkania z koszalińskim artystą i pedagogiem Zygmuntem Wujkiem oraz trzy spotkania poświęcone młodym mieszkańcom Koszalina, podczas których poznamy tych, którzy edukują i odkrywają "młode talenty", tych którzy na bazie swoich doświadczeń edukacyjnych odkrywają nowe, pozainstytucjonalne drogi edukacji, tych którym tradycyjne wykształcenie kulturalne, artystyczne otworzyło perspektywy pracy, zainspirowało do własnych działań, do zakładania stowarzyszeń czy prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Nie zabraknie prezentacji pod hasłem "dobre praktyki".
Ponadto będzie wyjątkowa okazja do spotkania z inicjatorami, twórcami Samorządowej Karty dla Kultury, będącej zbiorem reguł współdziałania animatorów kultury z lokalnymi władzami samorządowymi. Podczas II KKK nastąpi podpisanie tego dokumentu przez Miasto Koszalin.
Wydarzenia odbywające się w ramach Kongresu będą dostępne dla wszystkich zainteresowanych. Informacje dotyczące Kongresu oraz rejestracji uczestników będą dostępne na stronie Urzędu Miejskiego i Centrum Kultury 105. Zapraszamy do rejestracji na stronie www.koszalin.pl i udziału w Kongresie.
Publikacja powstała w ramach
Społecznej kampanii edukacyjnej Legalna Kultura
Publikacja powstała w ramach
Społecznej kampanii edukacyjnej Legalna Kultura
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego