Prawie Kino na UEK-u powraca!

STREFA WYDARZEŃ

/ Polecamy

Prawie Kino na UEK-u powraca!

Prawie Kino na UEK-u powraca!

09.04.18

Niezależne Zrzeszenie Studentów UEK zaprasza Was na kolejną edycję wydarzenia „Prawie Kino” – cykl filmowych pokazów połączonych z prelekcjami ludzi ze świata kina oraz popkultury. Jednym z zaproszonych gości jest Karol Paciorek, a drugim znany reżyser – Krzysztof Zanussi. Zwieńczeniem projektu będzie kino samochodowe, które odbędzie się 23 maja na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Już 9 kwietnia na kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego obejrzymy film "25. godzina" w reżyserii Spike’a Lee. To historia nowojorskiego dilera narkotyków skazanego na siedem lat więzienia, który ma zaledwie jeden dzień na odkrycie prawdy o tym, kto go wydał. Nie dajcie się jednak zwieść pozorom – ta, jakby mogło się wydawać, prosta opowieść jest pełna niejednoznacznych postaci, błyskotliwych dialogów oraz intrygujących obrazów współczesnego Nowego Jorku. 

Po pokazie filmu odbędzie się rozmowa z Karolem Paciorkiem. To polski Youtuber, znany z kanału „Lekko Stronniczy” oraz z jego nowego - „Imponderabilia”. Karol Paciorek przeprowadza wywiady ze znanymi osobami, nagrywa reportaże z podróży, a także komentuje zjawiska ze świata popkultury. Podczas spotkania dowiemy się m.in, jak wygląda praca Youtubera od kuchni, vloger opowie też o swojej przygodzie w TVN przy prowadzeniu programu "Musisz to mieć". Nie zabraknie oczywiście komentarza do obejrzanego wcześniej filmu.

18 kwietnia na kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego odbędzie się drugi pokaz tegorocznej edycji wydarzenia. Obejrzymy film "Cwał" w reżyserii Krzysztofa Zanussiego. Akcja toczy się w Polsce na początku lat 50. Młody chłopiec, którego ojciec przebywa na emigracji w Londynie, opuszcza prowincjonalne miasteczko i wyjeżdża do Warszawy, by zamieszkać u swej ciotki Idylli. Ciotka jest osobliwą kobietą: pracuje na poczcie, ale jej pasją, którą za wszelką cenę stara się zaszczepić Hubertowi, jest jazda konna. Jako zdeklarowana antykomunistka manifestuje w ten sposób swoje przywiązanie do polskiej tradycji przedwrześniowej.

Po pokazie filmu odbędzie się rozmowa z samym reżyserem- Krzysztofem Zanussim. Uważany jest za jednego z najwybitniejszych reżyserów polskiego kina. Jego filmy odznaczają się niezwykłą oryginalnością, są zawsze przepełnione refleksją i trafną obserwacją. Reżyser porusza w nich problematykę moralną, psychologiczną, ukazuje życie wewnętrzne bohaterów. Nie zabraknie oczywiście komentarza do obejrzanego wcześniej filmu.

Więcej informacji na www.prawiekino.pl.
Publikacja powstała w ramach
Społecznej kampanii edukacyjnej Legalna Kultura


Publikacja powstała w ramach
Społecznej kampanii edukacyjnej Legalna Kultura
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Spodobał Ci się nasz artykuł? Podziel się nim ze znajomymi 👍


Do góry!