„Nasza mała Polska” Mateja Bobrika

STREFA WYDARZEŃ

/ Polecamy

„Nasza mała Polska” Mateja Bobrika

„Nasza mała Polska” Mateja Bobrika

31.01.20

Nie tylko dla miłośników Japonii i dobrego kina mamy zaproszenia na film dokumentalny Mateja Bobrika, który pokazuje Polskę widzianą oczyma młodych Japończyków.

Co roku kilkunastu z nich rozpoczyna studia na Wydziale Polonistyki Tokijskiego Uniwersytetu Studiów Zagranicznych. Jednym z obowiązkowych zadań studentów drugiego roku jest wystawienie sztuki teatralnej w języku polskim. „Nasza mała Polska” mówi nie tylko o procesie uczenia się języka polskiego, lecz także o tym, jak wyobrażenia o dorosłości zderzają się z rzeczywistością.


Film Mateja Bobrika ma słodko-gorzki smak dorastania. - W moim filmie pokazuję ludzi, którzy muszą zmagać się z językiem i kulturą, o których nie mają pojęcia. Jest to grupa młodych ludzi, którzy właśnie wkraczają w dorosłość. Po raz pierwszy otwierają się na świat i na siebie nawzajem. Są pełni nadziei i marzeń, ale powoli odkrywają, że dorosłość, która początkowo wydawała się tak ekscytująca, ma również ciemne strony. Bez względu na to, jak będą się zachowywać podczas studiów, skończą pracując w korporacji wykonującej anonimową pracę. Dziwaczny język polski, którego próbują się nauczyć, może być najbardziej bezużyteczną rzeczą, jaką kiedykolwiek wybrali – mówi reżyser Matej Bobrik.

 „Nasza mała Polska” to pełnometrażowy film dokumentalny, który trafi do polskich kin 24 stycznia. Dystrybucja: Mayfly. Przed filmem usłyszycie spot „W czerni kina”.
Publikacja powstała w ramach
Społecznej kampanii edukacyjnej Legalna Kultura
Spodobał Ci się nasz artykuł? Podziel się nim ze znajomymi 👍


Do góry!