Na Mikołajki – do kina…

STREFA WYDARZEŃ

/ Polecamy

Na Mikołajki – do kina…

Na Mikołajki – do kina…

06.12.19

A właściwie nie tylko na Mikołajki, lecz w ciągu całego nadchodzącego tygodnia, który obfituje w interesujące filmy, w tym liczne premiery. Do świąt Bożego Narodzenia coraz bliżej, nic więc dziwnego, że wiele z nich utrzymanych jest już w świątecznym nastroju.

 

„Silent Night” to fabularno-dokumentalna opowieść o jednej z najpiękniejszych kolęd na Boże Narodzenie. Film możecie oglądać w Cinema City w różnych miastach Polski, a u nas będzie można wygrać bilety na seans. Śledźcie w weekend zakładkę z konkursami Legalnej Kultury, jeśli chcecie dowiedzieć się, w jakich okolicznościach powstała ta kolęda i usłyszeć, jak śpiewają ją artyści w różnych językach.

 

„Śnieżna paczka” na pewno zachwyci najmłodszych, którzy chcą się dowiedzieć, dlaczego Mors planuje przyśpieszyć globalne ocieplenie i stopić koło podbiegunowe. Oczywiście próbuje mu w tym przeszkodzić grupa niedoświadczonych bohaterów, na czele której stoi lis.

 

„Młody renifer Alex” to film, którego światowa premiera odbyła się w ubiegłym roku, ale właśnie wchodzi do polskich kin. Renifer przyszedł na świat w samym sercu mroźnej Laponii. Kamera śledzi jego dorastanie i trwającą wiele miesięcy podróż przez skutą lodem tajgę, ośnieżone lasy i majestatyczne szczyty fiordów. Przedstawia jego przyjaciół i naturalnych wrogów: lemingi, orły, lisy, łosie oraz pewną psotną łasicę. Pokazuje, jak pod opieką mamy Alex dorasta i uczy się trudnej sztuki przetrwania, by z młodego renifera stać się idealnym kandydatem do zaprzęgu Świętego Mikołaja!

 

Kończąc dziecięcy temat warto polecić jeszcze jeden tytuł – „Magiczne święta Ewy”, 10-letniej dziewczynki, która bożonarodzeniowe ferie spędza na farmie Phantom Owl w południowej Estonii. Przyjeżdżając na miejsce, Ewa jeszcze nie wie, że to właśnie ona uratuje tamtejszy las przed zarządcą Raivo, który chce wyciąć w nim wszystkie drzewa.

 

Wśród propozycji dla dorosłych nie można przeoczyć nowego filmu braci Dardenne, pt. „Młody Ahmed”. Tytułowy bohater od rozrywek czy kontaktów z rówieśnikami woli czytanie Koranu i naukę u zaprzyjaźnionego imama. Jego zachowanie wkrótce staje się problemem zarówno dla rodziny, jak i nauczycieli. Chłopiec nie podaje ręki kobietom, innowierców nie toleruje, jest głuchy na lamenty matki i ma skłonność do przemocy.


I jeszcze jedna propozycja dla starszej widowni – „Słodziak”, w którym obserwujemy aktora Lucasa Hedgesa, który na planie blockbustera wykonuje kaskaderskie ewolucje. Film powstał na podstawie scenariusza Shia LaBeoufa, a w wielu scenach nawiązuje do biografii scenarzysty.


Może w czasie przedświątecznej krzątaniny uda się znaleźć chwilę i wybrać się do kina? Po takim czasie wytchnienia z pewnością łatwiej będzie zabrać się do przedświątecznych porządków…

 

 
Publikacja powstała w ramach
Społecznej kampanii edukacyjnej Legalna Kultura


Publikacja powstała w ramach
Społecznej kampanii edukacyjnej Legalna Kultura
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Spodobał Ci się nasz artykuł? Podziel się nim ze znajomymi 👍


Do góry!