STREFA WYDARZEŃ
/ Polecamy
Plenery Film Spring Open w Przegorzałach
19.10.17
Plenery Film Spring Open to interdyscyplinarne warsztaty filmowe skierowane do studentów, absolwentów, artystów, producentów, programistów i techników, dotyczące przyszłości sztuki audiowizualnej. Ichsprawdzona strategia to "uczenie przez pracę".
Uczestnicy pracują/uczą się w profesjonalnych warunkach z wykorzystaniem najnowszych technologii. Dzięki partnerom technologicznym uczestnicy Plenerów mają do dyspozycji sprzęt wartości 5 500 000 zł.
Wszystko odbywa się pod okiem wybitnych specjalistów jak zdobywcy Oscarów min.: Natalie Portman, Neil Corbould, Allan Starski, Mia Bayes, Juliette Binoche i Ewa Puszczyńska.
Wyjątkowość Plenerów Film Spring Open wynika nie tylko z formuły edukacji poprzez praktykę, ale przede wszystkim z prawdziwie profesjonalnych, nieosiągalnych w instytucjach edukacyjnych, warunków pracy w oparciu o nowoczesne podejście do produkcji filmowej oraz wybieganie z programem edukacyjnym w przyszłość rynku audiowizualnego.
W tym roku plenery rozpoczną się 19.10.2017 jak co roku w Ośrodku Uniwersytetu Jagiellońskiego w Przegorzałach w Krakowie. Z roku na rok Plenery rosną. W tym roku wspiera je 40 partnerów technologicznych, mają też rekordową liczbę zgłoszeń.
Nowoczesny Model Produkcji – temat, który omawiany jest już od 3 lat i który zaowocował powstaniem Cinebusa, będzie tematem nr. 1 tegorocznej edycji.
Dorota Kędzierzawska i Artur Reinhard pokażą i opowiedzą o technice realizacji scen akcyjnych z filmu „Żużel”, a Jakub Jakubczyk zaprezentuje głowicę Elit, która umożliwiła ich zrealizowanie. O tym, że skomplikowane wizualnie sceny akcyjne można także realizować niskobudżetowo opowie nam Stanisław Mąderek i Marcin Randall Nowakowski.
Pokazane zostaną nagrodzone i wysoko oceniane filmy, które premierę miały na festiwalu w Gdyni „Cicha Noc”, „Wieża. Jasny dzień”, „Człowiek z magicznym pudełkiem”. O pracy nad nimi opowiedzą reżyserzy: Jagoda Szelc, Piotr Domalewski, Bodo Kox.
Aktorską gwiazdą Plenerów będzie nagrodzony na festiwalu w Gdyni Dawid Ogrodnik, a oprócz „Cichej Nocy” zobaczymy także „Ostatnią Rodzinę”. Warto dodać, że opiekunem grupy scenariuszowej jest scenarzysta „Ostatniej Rodziny” Robert Bolesto. Poprowadzi tą grupę razem z Krzysztofem Rakiem. Zobaczymy też film dokumentalny „Bracia”, a Wojciech Staroń – jego reżyser będzie konsultował pomysły na filmy dokumentalne uczestników razem z Bogdanem Dziworskim.
Wykłady
W tym roku wykładowcami będą: Dyrektor Programowy TVN Edward Miszczak (Emocje w Serialach), Christian Möller i Konrad Ziaja (technologia VR), Twórcy internetowi, Konrad Kruczkowski, Kuba Górnicki i Daniel Rusin, scenarzysta Krzysztof Rak, Marcin Ziębiński (filmy reklamowe), Piotr Ługowski (specjalista ds systemów audio-wizualnych). Operator filmowy Sławomir Idziak w ramach Sympozjum (21-22 października) opowie o Nowym modelu produkcji.
Większość uczestników przyjeżdża do nas aby realizować filmy w ramach grup dedykowanych. W tym roku zapraszamy do uczestnictwa w grupie: Scenariuszowej (Robert Bolesto, Krzysztof Rak, Marcin Lech), Sympozjum nowego modelu produkcji (Sławomir Idziak), Grupie previzowania Filmów Fabularnych – animatików (Jakub Ben), Filmu reklamowego (Marcin Ziębiński, Jakub Marczyński), Game jam – gier komputerowych (Maciej Miąsik, Jacek Strupiński) , Interakcyjnych form narracji audiowizualnej (Florent Pallares, Adam Walkowski), Virtual reality (Konrad Ziaja), Filmu dokumentalnego (Bogdan Dziworski, Wojciech Staroń), CGI i Animacji (Jakub Sobek), Teledysków (TBC), Twórców Internetowych (Marcin Randall Nowakowski), Samsung Vlogger (Daniel Rusin), Off Master (Wiktor Obrok), Filmu przyrodniczego (Maciej Thiem, Tomasz Gładys), Filmowania w trudnych warunkach (Martn Demmer), Inkubatora filmowca (Andrzej Szypulski).
Więcej na www.filmspringopen.eu
Publikacja powstała w ramach
Społecznej kampanii edukacyjnej Legalna Kultura