STREFA WYDARZEŃ
/ Polecamy

Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie
22.09.14
Na program tegorocznej edycji Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie składają się cztery wielkie produkcje koncertowe: polsko-norweska koprodukcja Kon-Tiki: Dalekomorska Wyprawa z udziałem kompozytora Johana Söderqvista, kultowe piosenki napisane do filmów z serii James Bond w wykonaniu gwiazd polskiej rozrywki i orkiestry, zdobywca pięciu Oscarów: Gladiator na żywo w wersji koncertowej z muzyką Hansa Zimmera i z udziałem współkompozytorki oraz wokalistki Lisy Gerrard, wreszcie Międzynarodowa Gala Muzyki Filmowej z okazji 100-lecia ASCAP z plejadą najważniejszych hollywoodzkich kompozytorów muzyki filmowej.
Zaproszenie do udziału w gali przyjęli m.in laureat Nagrody Akademii Hans Zimmer (Gladiator, Incepcja, trylogia Mroczny Rycerz, Król Lew), laureat Oscara i Złotego Globu Elliot Goldenthal (Obcy 3, Frida, Batman), zdobywca Oscara, Złotego Globu oraz Ivor Novello Award Dario Marianelli (Pokuta, Anna Karenina), najpopularniejszy kompozytor w Skandynawii Johan Söderqvist (Wyprawa Kon Tiki, Wyspa Skazańców), dwukrotny zdobywca Oscara Gustavo Santaolalla (Tajemnica Brokeback Mountain, Babel), laureat nagrody przyznawanej przez BAFTA - British Academy of Film and Television Arts (Brytyjską Akademię Sztuk Filmowych i Telewizyjnych) Garry Schyman (BioShock Infinite, Dante's Inferno) i Patrick Doyle (Harry Potter i Czara Ognia, Thor).
- Po raz pierwszy w historii festiwalu koncerty odbędą się w dwóch całkiem różnych, ale równie znakomitych wnętrzach. W doskonale znanej i związanej z niepowtarzalną atmosferą FMF postindustrialnej przestrzeni hali ocynowni ArcelorMittal Poland oraz w jednym z najnowocześniejszych obiektów widowiskowych Europy - Kraków Arena. Panie i Panowie, zapraszamy na jedyny taki festiwal. Spośród innych wydarzeń filmowych świata wyróżnia go
połączenie najwyższej jakości interpretacji muzyki filmowej wykonywanej przez czołowych muzyków i orkiestry z prezentacją na wielkim ekranie najwyższej jakości obrazu filmowego. Tegoroczna edycja to cztery potężne produkcje. Będzie to prawdziwa uczta dla miłośników kina i muzyki.
Gwarantujemy najwyższy światowy poziom - mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego.
W ramach projektu Kino Legalnej Kultury 24 i 28 września w Małopolskim Ogrodzie Kultury odbędą się projekcje filmów dla dzieci i dla dorosłych. Cykl rozpocznie się 24 września (środa) o godzinie 10:00 od filmu dla całej rodziny Amazonia. Przygody małpki Sai, śledzącego losy kapucynki, która odkrywa tajemnice dżungli amazońskiej.
W niedzielę (28 września) o godz. 10:00 w sali kinowej Małopolskiego Ogrodu Sztuki obejrzeć będzie można film Wakacje Mikołajka na podstawie szalenie popularnej wśród najmłodszych książki René Goscinny’ego. Film opowiada o przygodach tytułowego Mikołajka, który wraz ze swoją rodziną wyjeżdża na nadmorskie wakacje, gdzie ze swoimi kolegami przeżywa rozmaite przygody.
Dla miłośników muzyki, a także tych, którzy interesują się młodym pokoleniem polskich kompozytorów film Kilka pytań o słyszenie świata Mai Baczyńskiej. To pierwszy niezależny polski dokument pełnometrażowy, który skupia się na młodych kompozytorach muzyki filmowej i współczesnej. Śledzi ścieżki artystyczne twórców, którzy mają już za sobą pierwsze osiągnięcia i pierwsze porażki. Projekcja filmu odbędzie się w niedzielę (28 września) w sali projekcyjnej MOS o godzinie 14:00.
Tego samego dnia o godzinie 16:00 również w sali kinowej MOS wyświetlany będzie fabularyzowany film dokumentalny 20 000 dni na ziemi opowiadający o Nicku Cave’ie, jego procesie twórczym i życiu codziennym. 20 tysięcy – tyle dni spędził na Ziemi Nick Cave, gdy zaczynał nagrania do najnowszej płyty Push the Sky Away. Stąd tytuł zainscenizowanego dokumentu, który w formule 24 godziny spędzone z artystą jest podróżą przez burzliwe życie australijskiej gwiazdy.
Szczegółowe informacje dotyczące festiwalowych wydarzeń dostępne są na oficjalnej stronie
Publikacja powstała w ramach
Społecznej kampanii edukacyjnej Legalna Kultura


Najnowsze - na skróty
Archiwum - na skróty
