Ja w internecie

PROGRAM SZKOLENIOWY W ZAKRESIE ROZWOJU KOMPETENCJI CYFROWYCHWyszukaj na stronie "Ja w internecie"


Wygraj konkurs i zobacz "MAIDEN" w Kinie Muranów

STREFA WYDARZEŃ

/ Aktualny konkurs

Wygraj konkurs i zobacz

Wygraj konkurs i zobacz "MAIDEN" w Kinie Muranów

07.08.19

„Maiden” Alexa Holmesa to film o walce o wolność, o kobiecej sile i realizacji marzeń. Opowiada losy Tracy Edwards - prawdziwej buntowniczki, skiperki pierwszej kobiecej załogi w historii ekstrymalnego wyścigu żeglarskiego.

„Dziewczyny na morzu to same problemy”. „Dziewczyny na statkach nadają się wyłącznie do kuchni” – słyszała od początku swojej żeglarskiej przygody. Ale nie wierzyła w to i uparcie walczyła, nie tylko z żywiołem, ale także z lekceważeniem i pogardą z każdej strony.


I tak, w 1989 roku grupa niezwykle upartych, odważnych, niezależnych kobiet stworzyła pierwszą w historii kobiecą załogę. I nie zważając na nic, wystartowały w ekstrymalnych regatach Whitbread Round the World Race.


“Maiden” to historia zaciętej walki na równi z mężczyznami, nie tylko o sukces w ekstrymalnych zawodach, ale i o szacunek, uznanie, o należne kobietom miejsce. Przeciwnikiem groźniejszym od zabójczego żywiołu i bezkresnego oceanu, okazali się wszyscy ci, którzy wątpili, ci, którzy wmawiają kobietom, że nie potrafią, że nie dadzą rady, że się nie nadają. A ocean? Ocean jest wolnością.

 

Mamy dla Was 3 podwójne zaproszenia na projekcje "Maiden" (do wykorzystania od 9. do 29. sierpnia 2019) w warszawskim Kinie Muranów (ul. Andersa 5) od Gutek Film.


Aby wygrać nagrodę odpowiedzcie na pytanie: Czym dla Ciebie jest poczucie wolności, co Ci je daje?

 

Odpowiedzi wysyłajcie na adres: konkurs@legalnakultura.pl w temacie wpisując: "Maiden".

Zwycięzców wybierze Jury konkursu. Z laureatami konkursu skontaktujemy się drogą mailową.


Powodzenia!

Regulamin konkursu

Nagrody w naszych konkursach pochodzą z legalnych źródeł. Są to miejsca, które z poszanowaniem praw twórców udostępniają książki, muzykę, filmy, gry. Pełną Bazę Legalnych Źródeł znajdziecie tutaj.

P.S. Chcecie być z konkursami na bieżąco? Polubcie nasz fanpage na Facebooku. Zajrzyjcie też na nasz Instagram.

 
Artykuł powstał w ramach projektu

  

 

Prawa własności intelektualnej? Ja to rozumiem!
Społeczna kampania edukacyjna Legalna Kultura

Projekt zrealizowany przez Fundację Legalna Kultura we współpracy i przy wsparciu finansowym European Union Intellectual Property Office

 Publikacja powstała w ramach
Społecznej kampanii edukacyjnej Legalna KulturaPublikacja powstała w ramach
Społecznej kampanii edukacyjnej Legalna KulturaDo góry!