Ja w internecie

PROGRAM SZKOLENIOWY W ZAKRESIE ROZWOJU KOMPETENCJI CYFROWYCHWyszukaj na stronie "Ja w internecie"


Limboski - Poliamoria

STREFA WYDARZEŃ

/ Aktualny konkurs

Limboski - Poliamoria

Limboski - Poliamoria

26.04.18

To najbardziej dojrzały tekstowo i dopracowany muzycznie materiał w dotychczasowej karierze Limboskiego. "Poliamoria" do wygrania w dzisiejszym konkursie.

Tym razem pielęgnowana od wielu lat słabość do amerykańskiej muzyki źródeł (bluesa, folku i korzennego rock’n’rolla) to dla Limboskiego zaledwie punkt wyjścia. Celem –  napisanie piosenek nośnych, przystępnych, mądrych i urzekających stylistycznym bogactwem. Na wszystkich tych polach artysta odnosi bezdyskusyjny sukces. W programie płyty znalazły się ostre, dynamiczne riffy gitarowe, ale też egzystencjalne w wymowie ballady podszyte duchem gospel czy country. Całość po raz kolejny w przypadku Limboskiego spaja produkcyjna ręka Marcina Borsa, dzięki któremu nagrania oddychają i mienią się barwami.…na pewno jest tutaj sporo powrotów do korzeni, do bluesowo-rock’n’rollowego idiomu, który istnieje na tej płycie w sposób tak zwany „na tacy”, bez upiększania. A tekstowo jest dużo różnych rzeczy. Wciąż piszę dużo piosenek o dziewczynach, ale pojawiają się też akcenty wolne od tych tematów, trochę egzystencjalizmu. Nie ma komentarza do rzeczywistości wprost i protest songów, bo nie odnajduję się w tym, ale nie wszystkie są o miłości. Jak patrzę na tracklistę, to jest tam dużo szybkich i wesołych melodii, ale teksty są bardzo smutne – lubię to. – mówi Limboski. Zapytany skąd pomysł na tytuł płyty „Poliamoria” odpowiada:

Człowiek posiada naturalną zdolność i tendencję do kochania różnych ludzi w różny sposób. Spotykam sporo ludzi po koncertach, którzy opowiadają mi o swoim życiu – tak to już jest w tej pracy (…) poliamoria istnieje i jako idea pobudza wyobraźnię wszystkich. Tyle mogę powiedzieć, a reszta moich przemyśleń na ten temat jest w moich tekstach.Mamy dla Was trzy albumy Limboskiego "Poliamoria" od Sony Music Polska.


Aby wygrać nagrodę, odpowiedz na pytanie: Co oznacza pseudonim Michała Augustyniaka "Limboski"?

Odpowiedzi wysyłajcie na adres: konkurs@legalnakultura.pl w temacie wpisując: "Limboski".


Zwycięzców wybierze Jury konkursu. Z laureatami konkursu skontaktujemy się drogą mailową. Ogłoszenie imion laureatów odbędzie się pod postem konkursowym na Facebooku.

Powodzenia!

Regulamin konkursu

Nagrody w naszych konkursach pochodzą z legalnych źródeł. Są to miejsca, które z poszanowaniem praw twórców udostępniają książki, muzykę, filmy, gry. Pełną Bazę Legalnych Źródeł znajdziecie tutaj.

P.S. Chcecie być z konkursami na bieżąco? Polubcie nasz fanpage na Facebooku.

Zajrzyjcie też na nasz Instagram.
Artykuł powstał w ramach projektu

  

 

Prawa własności intelektualnej? Ja to rozumiem!
Społeczna kampania edukacyjna Legalna Kultura

Projekt zrealizowany przez Fundację Legalna Kultura we współpracy i przy wsparciu finansowym European Union Intellectual Property Office

 Publikacja powstała w ramach
Społecznej kampanii edukacyjnej Legalna KulturaPublikacja powstała w ramach
Społecznej kampanii edukacyjnej Legalna KulturaDo góry!