Futbolowi piraci plagą Wielkiej Brytanii

CZYTELNIA KULTURALNA

/ Badania i raporty

Futbolowi piraci plagą Wielkiej Brytanii

Futbolowi piraci plagą Wielkiej Brytanii

17.07.17

Blisko połowa brytyjskich internautów ogląda transmisje meczów piłki nożnej korzystając z pirackiego streamingu. Co trzeci z nich robi to co najmniej raz w miesiącu - wynika z raportu BBC.

Badanie przeprowadzone w marcu na zlecenie brytyjskiego nadawcy przez ComRes wykazało, że 36% zwolenników piłki nożnej strumieniuje nielegalnie mecze Premier League co najmniej raz w miesiącu, a 22% z nich robi to raz w tygodniu. Do skorzystania z tej formy oglądania futbolu przynajmniej raz w życiu przyznało się aż 47% ankietowanych.

Najczęściej z nielegalnego streamingu korzystają fani w wieku od 18 do 34 roku życia (65% robi to przynajmniej raz w miesiącu). Odsetek fanów w wieku od 34 do 54 lat wynosi 33%, zaś wśród osób w wieku powyżej 55 lat - 13%.

29% ankietowanych jako powód oglądania meczów w nielegalnym streamingu podaje, że robi to po prostu w gronie znajomych, którzy korzystają z takiej technologii. Dla dużej częśći z nich nie jest także do końca jasne, czy ten sposób kibicowania ma nielegalny charakter. 12% fanów uważa, że jest to legalna praktyka, 34% zdaje sobie sprawę z nielegalności tego procederu, zaś 32% przyznaje, że nie ma orientacji w tym temacie.

Prawie jedna czwarta (24%) uważa, że pakiety programów telewizyjnych są zdecydowanie za drogie. A aż 25% respondentów twierdzi, że nielegalnie odtwarzają mecze, ponieważ jakość transmisji jest bardzo dobra.

Z treścią Raportu można się zapoznać tutaj...
Publikacja powstała w ramach
Społecznej kampanii edukacyjnej Legalna Kultura
Jeśli podoba Ci się nasz artykuł, udostępnij go


Do góry!