KAMPANIA SPOŁECZNA I PROJEKTY
/ Działamy
Legalna Kultura na 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni
18.09.18
Od 17 do 23 września w Gdyni trwa największe święto polskiego kina - 43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Nie trzeba być reżyserem, scenarzystą, aktorem ani dziennikarzem, żeby wziąć udział w tym wydarzeniu. Na Festiwalu jest też obecna Legalna Kultura - zobaczcie naszą relację z FPFF.
W sercu wydarzeń festiwalowych, tuż nieopodal Teatru Muzycznego w Gdyni, po raz piąty stanęła instalacja Kultury Na Widoku. Na pięciu regałach znajdziecie najlepsze filmy, płyty, książki, spektakle teatralne i wirtualne spacery po muzeach i galeriach świata, wybrane specjalnie dla Was. Specjalny regał "Przemyśleć Stulecie" poświęcony jest najwybitniejszym dziełom polskiej kultury na przestrzeni ostatnich stu lat - od odzyskania niepodległości 11 listopada 1918 roku. Więcej informacji na stronie www.kulturanawidoku.pl.
43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych otworzył "Kamerdyner" Filipa Bajona. Dlaczego akurat taki tytuł filmu i skąd zamiłowanie reżysera do Kaszubów? Zobaczcie w naszym materiale z Gdyni i przeczytajcie w wywiadzie Marzeny Mróz.
– Piotrek Subbotko dobrał obsadę żywcem wziętą z desek teatru. To było wyjątkowe doświaczenie dla mnie. Ten film jest spotkaniem z samym sobą. Spotkaniem wyrywającym z komfortu, z tym kogo nie dopuszczamy do siebie – mówi Bartłomiej Topa o filmie "Dziura w głowie". Debiut Piotra Subbotki możecie oglądać od 17 września w ramach Konkursu Głównego 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
– Jest klątwa drugiego filmu i wszyscy zawsze straszą debiutantów, że drugi film będzie weryfikacją tego, kim się jest. Często się czeka po dwa, trzy lata, strach rośnie. Ja nie chciałam tego strachu, bo najgorsze, co może się przydarzyć, to jest zacząć się bać – o swoim drugim filmie "Monument", niezwykłej pracy dyplomowej pokazywanej w Konkursie "Inne spojrzenie" 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni mówi Jagoda Szelc. Wywiad Ryszarda Jaźwińskiego z Jagodą znajdziecie tutaj.
– "Fuga" opowiada o kobiecie, która straciła pamięć, wraca do domu, by wyrobić sobie dokumenty tożsamości i być może odejść. Jest dla mnie filmem o poszukiwaniu tożsamości, o próbie szukania drogi do wolności, ale też próbą zdefiniowania siebie w relacji ze światem, z którego się pochodzi – Agnieszka Smoczyńska opowiada o swoim najnowszym filmie z Gabrielą Muskałą w podwójnej roli - aktorki i scenarzystki. Film bierze udział w Konkursie Głównych 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
– W metaforycznym miszmaszu bohater próbuje się zderzyć ze swoim wspomnieniem. Wszystko oczywiście w abstrakcyjno-poetyckim, mocno zwariowanym, komediowym klimacie – o filmie "Okna, okna", biorącym udział w Konkursie Inne Spojrzenie 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych oraz spektaklu Teatru Telewizji "Okno na tamtą stronę" rozmawiamy z Wojciechem Solarzem.
Zrealizowano w ramach Społecznej kampanii edukacyjnej Legalna Kultura. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Publikacja powstała w ramach
Społecznej kampanii edukacyjnej Legalna Kultura
Publikacja powstała w ramach
Społecznej kampanii edukacyjnej Legalna Kultura
Artykuł powstał w ramach projektu
Prawa własności intelektualnej? Ja to rozumiem!
Społeczna kampania edukacyjna Legalna Kultura
Projekt zrealizowany przez Fundację Legalna Kultura we współpracy i przy wsparciu finansowym European Union Intellectual Property Office
- Kampania społeczna i projekty
- Misja
- Wesprzyj naszą misję
- LK w pytaniach i odpowiedziach
- W czerni kina
- Projekt Kultura Na Widoku
- Projekt Otwarte Drzwi Do Kultury
- Projekt Ja w internecie