Ja w internecie

PROGRAM SZKOLENIOWY W ZAKRESIE ROZWOJU KOMPETENCJI CYFROWYCHWyszukaj na stronie "Ja w internecie"


Księgarnia Marzeń – czytamy razem. Wkrótce w Warszawie

KAMPANIA SPOŁECZNA I PROJEKTY

/ Działamy

Księgarnia Marzeń – czytamy razem. Wkrótce w Warszawie

Księgarnia Marzeń – czytamy razem. Wkrótce w Warszawie

03.11.17

W tym tygodniu mobilna Księgarnia Marzeń Legalnej Kultury dotarła do Płocka! Podczas dwugodzinnego spotkania Krystyna Czubówna przeczytała fragmenty książki, do której powrócimy już 29 listopada. A przed nami kolejne wydarzenie - tym razem w Warszawie! 8 listopada o godz. 17.30 w Księgarni Stentor na Kabatach Marcin Kwaśny rozpocznie z Wami wspólną lekturę książki „Zdarzyło się pierwszego września (albo kiedy indziej)” P. Rankova.Projekt Księgarnia Marzeń Fundacji Legalna Kultura promuje czytelnictwo oraz wspiera niewielkie księgarnie, które coraz częściej zmagają się z trudną sytuacją na rynku zdominowanym przez sieci księgarskie. Spotkania z cyklu Księgarnia Marzeń mają zwrócić uwagę lokalnej społeczności na działające w ich najbliższym otoczeniu księgarnie oraz zachęcić czytelników do ich regularnego odwiedzania.

W każdym mieście biorącym udział w projekcie odbywają się dwa spotkania. Na pierwszym gość (lektor lub aktor) rozpoczyna lekturę fragmentów książki. Przez kilka tygodni czytelnicy indywidualnie kontynuują lekturę, która kończy się podczas drugiego spotkania połączonego z rozmową o książce. Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Projekt promuje niewielkie księgarnie, które nie tylko zajmują się sprzedażą, ale mają również ambicje stać się centrum kultury, miejscem spotkań ludzi, dla których książki są ważną częścią życia i inspiracją do rozwoju.

Projekt Księgarnia Marzeń jest realizowany przez Fundację Legalna Kultura w ramach programu Partnerstwo dla książki finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej na www.ksiegarniamarzen.pl.
Publikacja powstała w ramach
Społecznej kampanii edukacyjnej Legalna KulturaPublikacja powstała w ramach
Społecznej kampanii edukacyjnej Legalna KulturaDo góry!