KAMPANIA SPOŁECZNA I PROJEKTY
/ Działamy
Ostatni weekend z Kulturą Na Widoku
07.10.16
To już ostatni weekend z Kulturą Na Widoku w pełnym wydaniu. Sprawdźcie, co z udostępnionych przez nas bogatych zasobów legalnych źródeł kultury, wybrali specjalnie dla Was artyści wspierający Legalną Kulturę.
Matki, córki i artystki, czyli Agnieszka Osiecka, Agata Passent i Katarzyna Groniec – jedna poleca drugą, która śpiewa tę trzecią, albo na odwrót. Nieład to uprawniony, bo na naszym portalu Kultura Na Widoku Osiecka ma wiele twarzy – do pobrania są jej piosenki, książki a nawet reżyserskie etiudy. Korzystajcie, póki dostępne, bo, jak pisała poetka z Saskiej Kępy, która w niedzielę 9 października obchodziłaby 80. urodziny, „jak szaleć – to szaleć, jak szaleć – to teraz, to dziś”. (www.lknw.pl/13012)
Gdzie podział się T-Rex z Muzeum Historii Naturalnej w Waszyngtonie? Dlaczego w hallu głównym stoi teraz słoń? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi zwiedzając muzeum razem z nami dzięki Kulturze Na Widoku (www.lknw.pl/13105).
Dla fanów hiphopu i nie tylko – „Jesteś Bogiem” to z jednej strony hołd dla Magika, z drugiej uniwersalne zmagania z rynkiem muzycznym, w klimacie ciemnych lat 90tych. Może gdyby Paktofonika debiutowała w czasach Facebooka i YouTube inaczej potoczyłyby się ich losy? Film znajdziecie na Kulturze Na Widoku (www.lknw.pl/24513), a do oglądania zaprasza sam Fokus. Filmowy Fokus oczywiście, czyli Tomek Schuchardt.
„Dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem” – Mały Książę to bez wątpienia mistrz mądrej riposty. Wprawiał w zachwyt i zadumę miliony czytelników, aż w końcu reżyser wprawił go – w ruch. Tym razem polecamy więc, za sprawą Katarzyny Maciąg, animowaną adaptacji historii kultowego bohatera (do obejrzenia na www.lknw.pl/69179)
Jeśli zwiedzaliście kiedyś znane miejsca, z pewnością zwróciliście uwagę na olbrzymie kolejki do wejścia. A ponieważ pogoda nas nie rozpieszcza, zajrzyjcie do wnętrza Kopalni Soli w Wieliczce bez kolejek. Nawet nie musicie się ciepło ubierać, wystarczy otworzyć stronę lub pobrać aplikację na telefon. Wszystko to z Kulturą Na Widoku (www.lknw.pl/57133).
Świetne polskie kino, a w nim jak zawsze niezawodny Robert Więckiewicz, czyli historia człowieka, któremu życie wymknęło się spod kontroli. „Wymyk” Grega Zglińskiego znajdziecie na portalu Kultury na Widoku (www.lknw.pl/01084), ale przedtem zobaczcie, co o filmie mówi odtwórca głównej roli. :)
Czy są z nami fani Harry'ego Pottera? Z Kulturą Na Widoku możecie przenieść się do Hogwartu i zwiedzić wioskę Hogsmeade. W trakcie wirtualnych spacerów wpadniecie też na bohaterów książek. (www.lknw.pl/62714)
Jak pisarz o pisarzu, czyli Wojciech Kuczok o Mironie Białoszewskim. Dlaczego z pasją, a jednocześnie miną pokerzysty, poleca właśnie „Pamiętnik z powstania warszawskiego".
Rok szkolny już w pełni, a wraz z nim pojawiają się nowe wyzwania i nowe pytania, również te iście ciężkiego kalibru. Jak najmłodszym wytłumaczyć, do czego mają prawo, a czego im nie wolno? Marietta Żukowska podpowiada rozwiązanie – książkę "Masz prawa, człowieku!" do pobrania ze strony Kultury Na Widoku.
Wiele lat pracy i przygotowań, poświęceń i planów, ale było warto. „Miasto 44” możecie obejrzeć na stronie Kultury Na Widoku (www.lknw.pl/01079). Na film zaprasza reżyser Jan Komasa, a przy okazji zdradza co nieco na temat jego - nomen omen - powstania. Posłuchajcie sami!
W Sopocie jest nie tylko domek Kereta, ale też sam Keret. Etgar Keret. W każdym razie był przez chwilę na tyle długą, żeby zdążyć specjalnie dla Was powiedzieć parę słów o swoim zbiorze opowiadań „Siedem dobrych lat”, który w formie audiobooka można znaleźć na stronie (www.lknw.pl/75600). Miłego słuchania!
Ze Stuhrami jest tak, że jeden jest zawsze Młody a drugi jest zawsze Jerzy. Obaj utalentowani, obaj cieszą oko, ucho i zmysł poczucia humoru, choć potrafią też nieźle wzruszyć. Dzisiaj przypominamy film w reżyserii Jerzego Stuhra „Korowód”, a w ramach rekomendacji głos oddajemy reżyserowi.
Na naszym regale Kultury Na Widoku do znalezienia to (www.lknw.pl/01082) oraz inne Stuhrowe wcielenia – i te Młode i te Jerze (m.in. "Tydzień z życia mężczyzny", "Historie miłosne", "33 sceny z życia", "Excentrycy"). Tyle radości i to z legalnego źródła.
Wszystkie powyższe płyty, książki i filmy oraz wiele innych dostępne są na stronie www.kulturanawidoku.pl Miłego weekendu :)
Publikacja powstała w ramach
Społecznej kampanii edukacyjnej Legalna Kultura
Publikacja powstała w ramach
Społecznej kampanii edukacyjnej Legalna Kultura
Artykuł powstał w ramach projektu
Prawa własności intelektualnej? Ja to rozumiem!
Społeczna kampania edukacyjna Legalna Kultura
Projekt zrealizowany przez Fundację Legalna Kultura we współpracy i przy wsparciu finansowym European Union Intellectual Property Office
- Kampania społeczna i projekty
- Misja
- Wesprzyj naszą misję
- LK w pytaniach i odpowiedziach
- W czerni kina
- Projekt Kultura Na Widoku
- Projekt Otwarte Drzwi Do Kultury
- Projekt Ja w internecie