KAMPANIA SPOŁECZNA I PROJEKTY
/ Działamy
Legalna Kultura na Transatlantyku
13.08.15
- Na świecie nie ma nic za darmo, także w sieci. Kradzież intelektualna to nic innego, jak pozbawienie twórcy możliwości zarabiania na swojej pracy - mówił prof. Wojciech Cellary podczas panelu "Kultura w Internecie - zrób to legalnie! zorganizowanej przez Legalną Kulturę i Festiwal Transatlantyk.
O szansach i zagrożeniach kultury w internecie dysktuowali z profesorem poznańskiego Uniwersytetu Ekonomiczneog prezes Fundacji Legalna Kultura Kinga Jakubowska, mec. Piotr Podgórski - radca prawny z Kancelarii Clever-One w Warszawie, aktor Rafał Królikowski oraz festiwalowa publiczność. Widzów Transatlantyku interesowały m.in. kwestie pomysłów związanych z opłatami z tytułu praw autorskich i praw pokrewnych. Pytano o opłatę audiowizualną oraz objęcie smarfonów i tabletów opłatą reprograficzną. Duże zainteresowanie wywołały także kwestie legalnych źródeł i ich rozwoju. I choć publiczność narzekała na ciągle niewystarczającą ofertę polskich serwisów VOD to jednak zachodzące na tym rynku zmiany oceniono pozytywnie.
- By się rozwijać Europa potrzebuje jednolitego rynku cyfrowego - przekonywał prof. Wojciech Cellary. Zdaniem ekonomisty polskie firmy mają szansę w rywalizacji z zagraniczną konkurencją o ile zbudują silną, stabilną markę, tak jak poznańskie Allegro, które wygrało w Europie Środkowo-Wschodniej rywalizację z E-Bayem.
Debatę moderował Rafał Pawłowski.
Publikacja powstała w ramach
Społecznej kampanii edukacyjnej Legalna Kultura
Publikacja powstała w ramach
Społecznej kampanii edukacyjnej Legalna Kultura
Artykuł powstał w ramach projektu
Prawa własności intelektualnej? Ja to rozumiem!
Społeczna kampania edukacyjna Legalna Kultura
Projekt zrealizowany przez Fundację Legalna Kultura we współpracy i przy wsparciu finansowym European Union Intellectual Property Office
- Kampania społeczna i projekty
- Misja
- Wesprzyj naszą misję
- LK w pytaniach i odpowiedziach
- W czerni kina
- Projekt Kultura Na Widoku
- Projekt Otwarte Drzwi Do Kultury
- Projekt Ja w internecie