PRAWO W KULTURZE

/ Prawnik odpowiada

Zanim zadasz pytanie, zapoznaj się z istniejącymi odpowiedziami.

WYSZUKAJ ODPOWIEDŹ


Wpisz szukane SŁOWO (np. szkoła, komiks, zdjęcie itp.):
Wyszukaj w kategorii:




Zapytaj prawnika
Czy układ graficzny dokumentu podlega ochronie prawnej?

PRAWO W KULTURZE

/ Prawnik odpowiada / zapytaj prawnika

Czy układ graficzny dokumentu podlega ochronie prawnej?

Czy układ graficzny dokumentu podlega ochronie prawnej?

10.03.14

Czy formularz egzaminacyjny stosowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną (poza treścią zadania, chodzi o sam układ graficzny dokumentu) podlega ochronie prawem autorskim.

Oficjalne arkusze egzaminacyjne sporządzone przez CKE na cele egzaminów państwowych np. egzaminu maturalnego, należy kwalifikować w kategoriach materiałów urzędowych, co sprawia, że są one wyłączone spod ochrony prawnoautorskiej, o czym stanowi art. 4 pkt. 2) ustawy o prawie autorskim.

Emilia Chmielewska
Prawnik
Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy sp.j.

fot. jayofboy /sxc.hu



Publikacja powstała w ramach Społecznej kampanii edukacyjnej Legalna Kultura


Do góry!


Społeczna kampania edukacyjna Legalna Kultura realizowana przez Fundację Legalna Kultura

W 2019 roku dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego