Płomienny Łyk sztuki do kawy na leniwy weekend
Czerwiec witamy prawdziwie letnim obrazem. „Flaming June” Frederica Leightona to dzieło o tajemniczej treści i zaskakującej historii.
Czasem marzę, żeby być liliją
„Korba była taką rolą, która mam wrażenie do tej pory się troszeczkę za mną ciągnie. Bo nadal dostaję propozycje ról silnych, zdecydowanych kobiet. Mniej, ale jednak. A ja sobie tak czasem marzę, żeby być taką liliją. (śmiech) Może to jest na tyle daleko od mojego emploi, od mojego charakteru, że byłoby to trudne. Ale chciałabym dostać takie wyzwanie. (…) Moja słowiańska dusza podpowiada mi, że wspaniale byłoby drzeć szaty i grać dramaty, ale jednak im jestem starsza, tym bardziej lubię po prostu, kiedy się śmiejecie.” – mówi Anna Dereszowska, aktorka, ambasadorka Legalnej Kultury, rozmowie z Pawłem Rojkiem.
69. Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych im. Prof. Henryka Kluby
OKFA jest najstarszym w Polsce, nieustannie rozwijającym się projektem, zorientowanym na kino spoza oficjalnego obiegu dystrybucyjnego. Część konkursowa wydarzenia adresowana jest do twórców amatorów, filmowców niezależnych oraz do studentów szkół filmowych. Jej celem jest stymulowanie i promowanie offowego ruchu filmowego oraz prezentacja najnowszych dokonań w niekomercyjnym nurcie kina.
Jak korzystać z Facebooka, żeby nie narobić sobie kłopotów?
Facebook, portal społecznościowy, który kochamy nienawidzić lub kochamy i nienawidzimy na przemian. Kto z niego korzysta wie, jak często dochodzi na nim do naruszeń praw autorskich dotyczących zdjęć, filmów i muzyki. Ze względu na dużą ilość danych osobowych jest też niezwykle popularnym celem cyber-ataków. Warto zatem wiedzieć jak naprawdę wygląda kwestia naruszeń praw autorskich na Facebooku oraz zgłoszeń i powiadomień wysyłanych w przypadku ich wykrycia.
Kontrowersje wokół sztucznej inteligencji
Futurystyczna jeszcze niedawno koncepcja Sztucznej Inteligencji (dalej: „AI”) stała się rzeczywistym zjawiskiem, a przez niedawny wysyp narzędzi opartych o tę technologie, coraz śmielej wkracza w nasze codzienne życie. Na razie nie wiemy tylko, w którym kierunku to wszystko zmierza.
Wiosna – ach to ty! Sandro Botticelli i „La Primavera”, czyli z życia roślin…
„Wiosnę” (wł. „La Primavera”), jedno z najsłynniejszych dzieł włoskiej sztuki renesansowej, autorstwa genialnego malarza z Florencji, widział choć raz zapewne każdy. I prawdopodobnie większość odbiorców zwróciła uwagę na nieskończone bogactwo przedstawionej tam flory. Czy jednak wiecie, ile roślin sportretował Sandro Botticelli, malując ten obraz? „La Primavera" to prawdziwy ogród botaniczny – doliczono się ponad 500 gatunków kwiatów, krzewów i drzew, namalowanych pędzlem florenckiego mistrza! Pójdźmy śladem botanicznej pasji artysty – zobaczmy, jakie rośliny tworzą magiczną scenerię „Wiosny”, czym kierował się Botticelli w ich wyborze, a także co symbolizują poszczególne okazy.
PRAWNIK ODPOWIADA
Tu znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania z zakresu prawa autorskiego.
