W czerni kina: "Diego"

KAMPANIA SPOŁECZNA

/ W czerni kina

W czerni kina:

W czerni kina: "Diego"

17.07.19

Wiesz co, np. jeżeli piłkarz piłkarzowi podstawi nogę a potem sam się zgłosi do sędziego i powie: proszę o karny, to jest bycie fair? Tak, to jest bycie fair. I to jest dobry sposób na bycie. Bycie fair jest super tak mówi  Mumio w spocie “W czerni kina” towarzyszącemu filmowi „Diego”.
19 lipca finał niezwykłej trylogii reżysera. Po doskonale przyjętych dokumentach Senna i Amy czas na kolejną odsłonę życia kultowej postaci XX wieku.

Film Diego to opowieść o narodzinach argentyńskiego piłkarza i trenera piłkarskiego. Nazywany „El Diez” („Dziesiątka”) i „Pelusa” („Puszek”) był uważany za jednego z najlepszych graczy w historii tego sportu. Film dokumentalny reżyseruje Asif Kapadia, w roli głównej sam Diego Armando Maradona.
Młody, niezwykle utalentowany chłopak zostaje ściągnięty do włoskiego klubu Napoli. Trafia w sam środek neapolitańskiego kotła: mafijnych rozgrywek, sukcesów, uwielbienia i skandali. Jego geniusz i charyzma wkrótce robią z Napoli najlepszą drużynę świata. W mieście, w którym piłka to religia, Maradona staje się świętym. Na boisku dokonuje cudów, ale gdy gasną światła, wszystko wymyka się spod kontroli. Diego nie potrafi udźwignąć swojej sławy, a miasto, które zrobiło z niego boga, z dnia na dzień staje się jego przekleństwem. (mat. pras.)Publikacja powstała w ramach Społecznej kampanii edukacyjnej Legalna Kultura


Do góry!


Społeczna kampania edukacyjna Legalna Kultura realizowana przez Fundację Legalna Kultura

W 2019 roku dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego