Akademicka Platforma Czasopism
Akademicka baza czasopism naukowych. Strona stworzona przez Uniwersytet im. M. Kopernika w Toruniu, w oparciu o Open Journal Systems 2.4.5.0, otwarty (open source) system zarządzania treścią dostarczany, rozwijany i dystrybuowany bezpłatnie przez Public Knowledge Project na licencji GNU GPL.
Kategorie: druki.
Bałtycka Biblioteka Cyfrowa
Bałtycka Biblioteka Cyfrowa (BBC) jest regionalną biblioteką. Celem BBC jest scalenie na wspólnej platformie oraz prezentacja w Internecie zbiorów rozproszonych w regionie, stanowiących kulturowe dziedzictwo Pomorza w jego dawnej i współczesnej różnorodności, wspieranie działalności dydaktycznej i edukacyjnej oraz publikowanie naukowego dorobku regionu. Organizacyjnym koordynatorem jest Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku. Współuczestnicy BBC publikują cyfrowy zasób na równych prawach, decydując autonomicznie o wyborze i liczbie umieszczonych w BBC materiałów.
Bialska Biblioteka Cyfrowa
Celem Bialskiej Biblioteki Cyfrowej jest publikacja szerokiemu audytorium bogatych i różnorodnych materiałów regionalnych zgromadzonych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Białej Podlaskiej. Docelowo zakłada się możliwość włączenia regionalnych materiałów i kolekcji dotyczących Południowego Podlasia, przechowywanych w rodzinnych, parafialnych, bibliotecznych i instytucjonalnych archiwach oraz dorobku naukowo-dydaktycznego pracowników wyższych uczelni funkcjonujących w mieście i regionie.
Biblioteka cyfrowa Instytutu Ekologii Terenów Uprzemysłowionych
Zasoby obejmują rózne dziedziny nauki z ukierunkowaniem na nauki przyrodnicze i techniczne. Większość pozycji literaturowych dotyczy ekologii i ochrony środowiska. Ze względu na ich interdyscyplinarny charakter w księgozbiorze IETU znajdą się pozycje literaturowe m.in. z takich dyscyplin naukowych, jak: biotechnologia, ekotoksykologia, inżynieria rolnicza, nauki o zarządzaniu, polityka regionalna, prawo, zdrowie publiczne. Oprócz pozycji literaturowych i czasopism znajdą się w niej niepublikowane prace naukowo-badawcze IETU.
Kategorie: czasopisma, książki.
Biblioteka Cyfrowa Instytutu Łączności
Tematyka biblioteki: telekomunikacja, elektronika, informatyka. Rejestrowane dane: wydawnictwa IŁ, materiały konferencyjne z konferencji organizowanych przez Instytut Łączności, prace statutowe, prace doktorskie, materiały dydaktyczne, fotografie. Zakres chronologiczny: od momentu powstania Instytutu do chwili obecnej.
Biblioteka cyfrowa Instytutu Odlewnictwa
Zasoby udostępniają wydawnictwa dotyczące polskiego przemysłu odlewniczego. Zasoby zawierają czasopisma, książki, unikatowe publikacje.
Kategorie: czasopisma, książki.
Biblioteka Cyfrowa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
Zdigitalizowane zasoby biblioteki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, zawierające książki, czasopisma, stare druki.
Kategorie: książki, czasopisma, publikacje naukowe.
Biblioteka Cyfrowa Ośrodka KARTA
Biblioteka Cyfrowa Ośrodka KARTA to miejsce prezentacji w formie zdigitalizowanej najbardziej wartościowych zbiorów z Archiwum Ośrodka KARTA. W latach 2009-2013 umieszczono w niej ok. 170 tys. stron skanów dokumentów z kolekcji osobistych, tematycznych i środowiskowych oraz czasopism II obiegu Archiwum Opozycji, wspomnień, relacji i kolekcji osobistych Archiwum Wschodniego, a także zdjęć i wykazów ofiar represji sowieckich na obywatelach II RP w latach 1939-56 ze zbiorów Indeksu Represjonowanych. Biblioteka udostępnia ponad 19 tys. dokumentów dotyczących XX wieku, które zgromadzone są w kilku działach: Archiwum Opozycji, Archiwum Wschodnie oraz dodatkowo wyodrębnione Archiwum Fotografii i Archiwum „Historii Bliskiej”. Zdigitalizowane materiały udostępniane są w formacie PDF. (bezpłatne)
Armarium Dominikańska Biblioteka Cyfrowa
Biblioteka cyfrowa prowadzona przez Bibliotekę Kolegium Filozoficzno-Teologicznego oo. Dominikanów w Krakowie. W formie cyfrowej udostępniana jest część zbiorów historycznych, głównie dominikaliów.
Baza Wiedzy Politechniki Warszawskiej
Repozytorium stanowi integralną część Biblioteki PW, archiwizuje w wersji cyfrowej pełne teksty materiałów dokumentujących prowadzone prace, w tym: monografie, artykuły z czasopism, rozdziały z książek i raporty, a także teksty utworów stanowiących podstawę do nadawania stopni i tytułów naukowych.
Kategorie: druki
Biblioteka Cyfrowa Biblioteki Kraków
Biblioteka Cyfrowa Biblioteki Kraków wychodzi naprzeciw nowym technologiom, które umożliwiają powszechny dostęp do zasobów bibliotecznych, poprzez tworzenie cyfrowych kolekcji udostępnianych w Internecie.
Biblioteka Cyfrowa Instytutu Geodezji i Kartografii
Podstawowym celem Biblioteki Cyfrowej Instytutu Geodezji i Kartografii jest rozpowszechnianie, popularyzacja i szerokie udostępnianie wydawnictw własnych IGiK i zasobów informacyjnych Biblioteki Instytutu w postaci cyfrowej. Pełnotekstowe zbiory biblioteki cyfrowej, podzielono na kolekcje: Prace Instytutu Geodezji i Kartografii, Geoinformation Issues, Seria Monograficzna, Rocznik Astronomiczny, Niepublikowane prace naukowo-badawcze – podkolekcje: granty i prace doktorskie (te ostatnie są dostępne w sieci lokalnej Biblioteki Instytutu Geodezji i Kartografii. W przyszłości będą też dołączone bazy bibliograficzne: GiK i GiK/PAT.
Biblioteka cyfrowa Instytutu Nafty i Gazu
Podstawowym celem BC INiG jest rozpowszechnianie, popularyzacja i udostępnianie unikatowych – archiwalnych, ciekawych, rzadkich i cennych wydawnictw dotyczących polskiego przemysłu naftowego, chemicznego i geologii. Zdigitalizowane obiekty są częścią księgozbioru Biblioteki Naukowej Instytutu Nafty i Gazu, a wydania datowane są w XIX i XX wieku. Zbiory biblioteki cyfrowej umieszczone są w następujących kolekcjach : Książki , Czasopisma, Mapy, Wydawnictwa Instytutu.
Kategorie: czasopisma, książki, mapy.
Biblioteka Cyfrowa Katedry Lingwistyki Formalnej Uniwersytetu Warszawskiego
Biblioteka KLF UW upublicznia najnowsze prace, publikacje pokonferencyjne, niepublikowane wyniki badań.
Kategorie: artykuły, publikacje pokonferencyjne.
Biblioteka Cyfrowa Małopolskiego Towarzystwa Genealogicznego
Biblioteka Cyfrowa Małopolskiego Towarzystwa Genealogicznego (BC MBC) udostępnia cyfrowe kopie książek, czasopism przydatnych w poszukiwaniach genealogicznych. Repozytorium powstało na bazie zbiorów: Biblioteki Jagiellońskiej w Krakowie, Archiwum Państwowego w Krakowie i Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie.
Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji
Materiały Ośrodka Rozwoju Edukacji zawierają publikacje z zakresu pedagogiki i edukacji. Bibllioteka upublicznia książki, czasopisma, publikacje popularnonaukowe.
Kategorie: książki, czasopisma, broszury.
Na skróty - Biblioteki
Akademicka Platforma Czasopism
Biblioteka Cyfrowa









Geodezji i Kartografii

Łączności




Rozwoju Edukacji

Warszawskiej


Instytutu Antropologii

Ziemi Łódzkiej





w Lublinie


Uniwersytetu Łódzkiego

Uniwersytetu Warmińsko-
-Mazurskiego

Uniwersytetu Wrocławskiego





Koszalińskiej

Lubelskiej




w Sandomierzu

Ulotnych








Warszawskiego




Cyfrowa





Cyfrowa


Biblioteka Cyfrowa


Cyfrowa CYBRA












Narodowa













Cyfrowa

