POLECAMY
/ Archiwum

Festiwal pewnego amanta
19.08.13
Od 10 do 17 sierpnia w Krynicy-Zdroju odbędzie się 47. Festiwal im. Jana Kiepury, wybitnego polskiego śpiewaka i aktora okresu międzywojennego. W tym roku fanów krynickiego festiwalu czeka wiele nowości.
Tegoroczna edycja festiwalu, której dyrektorką artystyczną została wybitna śpiewaczka operowa Alicja Węgorzewska-Whiskerd, będzie obfitować w wydarzenia dla widzów w każdym wieku - zapewniają organizatorzy.
W tym roku rozpoczęcie imprezy poprzedza wydarzenie pod nazwą „Kiepuriada - Festiwal Młodych”. Jak powiedziała Węgorzewska-Whiskerd, „Kiepuriada” to festiwal młodych, który docelowo ma się stać integralną częścią corocznego święta muzyki w Krynicy-Zdroju.
Od 10 do 17 sierpnia odbędzie się osiem uroczystych gal, z których pierwszą będzie Gala Verdiowska z okazji obchodów 200-lecia urodzin Verdiego. Obędzie się też koncert z okazji 138-lecia Orkiestry Zdrojowej z Krynicy.
W ramach festiwalu w Krynicy zagra orkiestra Filharmonii Zabrzańskiej pod dyr. Sławomira Chrzanowskiego z udziałem solistów Teatru Roma - Damiana Aleksandra i Edyty Krzemień, którzy wystąpią z repertuarem operetkowym. Zaplanowano także koncert galowy z okazji 220-lecia uzdrowiska. Pod dyrekcją Tadeusza Wojciechowskiego zagra Symfonia Iuwentus.
14 sierpnia rozpocznie się Festiwal Filmów Muzycznych, w ramach którego widzowie zobaczą filmy z udziałem Jana Kiepury. Festiwal zorganizowany został we współpracy z Fundacją Legalna Kultura i StartSmart. Festiwal Filmów Muzycznych zakończy się 17 sierpnia.
15 sierpnia w rocznicę śmierci Jana Kiepury, zostanie zaprezentowany wyjątkowy i imponujący koncert pt. „Bitwa Tenorów na Róże”. Wezmą w nim udział znakomici śpiewacy - Krystian Krzeszowiak, Andrzej Lampert, Tomasz Kuk, Rafał Bartmiński, Katarzyna Dondalska oraz Marta Wyłomańska.
Podczas festiwalu przygotowano również ucztę muzyczną dla fanów jazzu - koncert Leszka Możdżera z zaproszonymi zagranicznymi gośćmi, który będzie światową prapremierą najnowszego projektu artysty.
Szczegółowy program znajdziecie na stronie internetowej festiwalu.
Publikacja powstała w ramach
Społecznej kampanii edukacyjnej Legalna Kultura


Archiwum – na skróty
