POLECAMY
/ Archiwum

„Oglądam, czuję, myślę - młodzi w kinie" - konkurs filmowy
22.07.13
Nakręć film i pojedź jako juror na festiwal do Gdyni! Wystartował konkurs towarzyszący kampanii „Oglądam, czuję, myślę – młodzi w kinie”. Chcesz zostać członkiem młodzieżowego jury, które wybierze własnego zwycięzcę festiwalu filmowego w Gdyni? Zrealizuj krótki film inspirowany kampanią „Oglądam, czuję, myślę – młodzi w kinie” i zgłoś go do konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej.
Jeśli Twój film okaże się najlepszy - wygrasz wyjazd na 38. Gdynia - Festiwal Filmowy, który trwać będzie od 9-14 września. Zwycięzca obejrzy filmy konkursowe, weźmie udział w obradach młodzieżowego jury. Na pierwszych dziesięciu autorów, którzy zgłoszą się do konkursu czekają nagrody gwarantowane: filmy i książki o kinie.
Wystarczy pomysł i kamera, również ta w komórce, laptopie lub aparacie fotograficznym. Film może mieć dowolną formę: być rodzajem impresji, zapisem osobistych zwierzeń, etiudą filmową. Ważne, by trwał maksymalnie dwie minuty i poruszał jeden z tematów: tożsamość, empatia, wielokulturowość, konsumpcjonizm lub bunt. Jako inspiracja posłużyć mogą filmy z gwiazdami kampanii „Oglądam, czuję, myślę – młodzi w kinie, które obejrzeć można na: ogladamczujemysle.blogspot.com oraz https://www.youtube.com. Łukasz Simlat konfrontuje się w nich z własną tożsamością, Jacek Poniedziałek - z empatią. Ilona Ostrowska opowiada o wielokulturowości, Robert Gonera mówi o konsumpcjonizmie, Maria Pakulnis mierzy się z buntem.
Do udziału w konkursie zapraszamy osoby w wieku 15-19 lat. Na filmy czekamy do 15 sierpnia 2013 roku. Szczegóły dotyczące zgłoszeń i regulaminu znaleźć można na stronach: ogladamczujemysle.blogspot.com oraz www.nhef.pl. i www.filmotekaszkolna.pl.
Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, inicjator ogólnopolskiej kampanii społeczno-informacyjno „Oglądam, czuje, myślę – młodzi w kinie”, we współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej oraz Gdynia Festiwal Filmowy.
Fot. materiały organizatora
Publikacja powstała w ramach
Społecznej kampanii edukacyjnej Legalna Kultura


Archiwum – na skróty
