POLECAMY
/ Archiwum

Polskie mole książkowe przenoszą się do mobile'a
18.07.13
Mimo głosów mówiących o upadku czytelnictwa w dobie Internetu, popularność serwisów poświęconych literaturze wykazuje tendencję wręcz odwrotną. Polski portal książkowy - LubimyCzytać.pl wprowadza aplikację mobilną dedykowaną właścicielom smartfonów z systemem Windows Phone, tabletów i komputerów z oprogramowaniem Windows 8.
Sukcesy amerykańskiego Goodreads, polskiego startupu Booklikes i LubimyCzytać.pl świadczą o tym, że ludzie czytają, choć diametralnie zmienił się sposób, w jaki to robią i o tym mówią. Współczesny czytelnik swoją wiedzę o kolejnych pozycjach książkowych czerpie z Internetu, chętnie wymienia opinie z osobami o podobnym guście, lubi dyskutować online, kolekcjonować tytuły w sieci, a nie na tradycyjnych półkach. Właśnie tym potrzebom odpowiada najnowsza aplikacja LubimyCzytać.pl na Windows Phone i Windows 8.
Użytkownik aplikacji ma możliwość wyszukiwania konkretnych książek za pomocą tytułu, autora, cytatu, numeru ISBN, zrobionego zdjęcia okładki czy skanu kodu kreskowego. Gdy zabraknie mu pomysłu na to, co powinien przeczytać, może posłużyć się funkcją Gustoteka pokazującą osoby o zbliżonych upodobaniach. Jest to aplikacja w pełni społecznościowa, dlatego każdy może w niej zarządzać profilem i indywidualną biblioteczką, tworzyć sieci znajomych, wymieniać się wiadomościami i, co najważniejsze, podglądać oceny, komentarze, cytaty innych, dotyczące wybranych książek. Kolejną zaletą LubimyCzytać.pl w wersji mobilnej jest czytnik ebooków. Funkcją niezbędną dla każdego czytelnika okaże się także porównywarka cen książek w różnych sklepach.
Z aplikacji mogą korzystać posiadacze własnych profili, jak i anonimowi użytkownicy. Dla osób korzystających z wersji podstawowej, autorzy przewidzieli możliwość darmowego wyszukania pierwszych 100 okładek za pomocą zdjęć, wersja premium zapewnia nieograniczony dostęp oraz brak reklam (dostępna już wkrótce).
Na podst. materiałów prasowych
fot. flicr.com/by_bettyonline
Publikacja powstała w ramach
Społecznej kampanii edukacyjnej Legalna Kultura


Archiwum – na skróty
