POLECAMY
/ Archiwum

53. Krakowski Festiwal Filmowy
04.06.13
Ruszył 53. Krakowski Festiwal Filmowy, w tym roku w odświeżonej formule. Do trzech dotychczasowych konkursów dołączyła sekcja muzyczna. Nowe będzie także miejsce imprezy: Małopolski Ogród Sztuki. Nie zmieni się jednak główny wyznacznik imprezy, czyli bogactwo i różnorodność ekranowych opowieści. Festiwal potrwa do 2 czerwca.
Krakowski Festiwal Filmowy jest jedną z najstarszych imprez w Europie poświęconych filmom dokumentalnym, animowanym oraz krótkim fabułom.
Podczas 8 festiwalowych dni widzowie będą mieli okazję obejrzeć około 250 filmów z Polski i z całego świata, prezentowanych w sekcjach konkursowych oraz w pokazach specjalnych, takich jak retrospektywy twórców, pokazy tematyczne, projekcje archiwalne. Festiwalowi towarzyszyć będą wystawy, koncerty, pokazy plenerowe oraz spotkania z twórcami.
Tegoroczną nowością jest ujednolicony format pokazywanych filmów. Wszystkie obrazy dotrą do widzów w formie Pakietu Kina Cyfrowego (ang. Digital Cinema Package – DCP), będą wyświetlane w komfortowych salach z najlepszej jakości projektorów.
W tym roku na KKF zadebiutuje także nowa sekcja konkursowa – DocFilmMusic – na którą złożą się dokumenty o tematyce muzycznej. Zwycięzcę wyłoni jury pod przewodnictwem Petra Zelenki.
Międzynarodowy Konkurs Muzyczny to nie jedyna z krakowskich dźwiękowych niespodzianek. Klasykę filmu "rockowego" zaprezentuje Piotr Metz, dziennikarz radiowej Trójki.
W programie nie zabraknie stałych elementów festiwalu: Międzynarodowego Konkursu Dokumentalnego, Międzynarodowego Konkursu Krótkometrażowego oraz Konkursu Polskiego.
Krakowski Festiwal Filmowy co roku odwiedza ok. 600 polskich i międzynarodowych gości: reżyserów, producentów, programatorów festiwali oraz liczna krakowska publiczność.
Co w tym roku przygotowali organizatorzy KFF? Szczegółowy program można znaleźć na stronie festiwalowej.
Legalna Kultura w ramach KFF poprowadzi w Alvernia Studios warsztaty z prawa autorskiego.
Publikacja powstała w ramach
Społecznej kampanii edukacyjnej Legalna Kultura


Archiwum – na skróty
