PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

AfryKamera
Festiwal Filmów Afrykańskich "AfryKamera", pierwszy w obszarze Europy Środkowo-Wschodniej festiwal prezentujący afrykański wkład w rozwój światowej kinematografii, organizowany jest raz do roku w Warszawie, przy czym mniejsze odsłony wydarzenia odbywają się w kilku innych miastach w Polsce.
Festiwal zapoczątkowano w 2006 roku wspólnie z Ambasadą Republiki Południowej Afryki przy ogromnym wsparciu byłej ambasador tego kraju w Warszawie, Febe Potgieter Gqubule. Kolejne edycje AfryKamery były niezwykle dobrze przyjęte w polskich mediach, a w 2007 roku AfryKamera uzyskała nominację Nocnych Marków Aktivista za najlepsze wydarzenie roku. W latach 2006-2011 w festiwalu uczestniczyli m.in. goście (reżyserzy i twórcy) z Angoli, Mozambiku, RPA, Burkina Faso, Nigerii, Wielkiej Brytanii, Francji, Mauritiusu, Algierii, Rwandy. Łącznie w tym okresie pokazano ponad 200 filmów afrykańskich z całego kontynentu...
W 2014 roku Festiwal AfryKamera przybliży polskim widzom kinematografię nigeryjską.
www.afrykamera.pl
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

American Film Festival
AMERICAN FILM FESTIVAL (AFF) jest okazją do zapoznania się ze współczesną kinematografią amerykańską, a przez nią również z kulturą i rzeczywistością Stanów Zjednoczonych. Na festiwalu prezentowane są zarówno najnowsze tytuły uznanych reżyserów, jak również dzieła nieznanych twórców.
AFF, poprzez pokazywanie różnorodnego kina z Ameryki, stara się odkłamywać wizerunek Stanów Zjednoczonych, postrzeganych jako wielki supermarket wytwarzający produkty - także filmowe - na globalny rynek. Stereotyp, silnie zakorzeniony w Europie, polega na postrzeganiu branży filmowej za oceanem na zasadzie fałszywej opozycji: niezależnej, wyrafinowanej artystycznie Europy i Ameryki tworzącej komercyjne towary. Festiwal chce ten stereotyp przełamywać.
AFF ma także charakter edukacyjny - oprócz produkcji najnowszych, prezentuje klasykę: retrospektywy reżyserskie, aktorskie, kino gatunków, tematy. Retrospektywy tworzą także kontekst do prezentacji filmów współczesnych i wskazują na wielość powiązań, które łączą dzień dzisiejszy i minione lata kinematografii amerykańskiej. Stają się dobrym pretekstem do ukazania tematów przewijających się w filmie amerykańskim od jego początków, takich jak: kontrkultura, American Dream, Afroamerykanie, wojny i pacyfizm, muzyka, metropolie.
Amerykańskie kino od początku reagowało na bieżące wydarzenia w swoim kraju. Prezentowane filmy są przyczynkiem do różnego rodzaju seminariów, wykładów i dyskusji na tematy społeczne, polityczne i kulturowe. Do udziału w tych dyskusjach, oprócz twórców prezentowanych filmów, zostają zapraszani amerykańscy krytycy filmowi, dziennikarze, socjologowie, filozofowie, pisarze i artyści.
American Film Festival to pierwsze i jedyne przedsięwzięcie tego rodzaju w Polsce, obok festiwalu w Deauville we Francji jest także wyjątkowe w skali europejskiej.
www.americanfilmfestival.pl
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Balic Hub
Możliwość budowania platformy współpracy na rzecz rozwoju przemysłów kreatywnych w regionie Morza Bałtyckiego będzie tematem międzynarodowej konferencji „Balic Hub – Regional Creative Network” organizowanej przez Towarzystwo Amicus i Partnerstwo Creative Poland. Konferencja będzie miała miejsce 3 kwietnia w Auli Instytutu Zarządzania SGH, Aleja Niepodległości 128 w Warszawie.
Wydarzenie odbędzie się w ramach międzynarodowego projektu wymiany modeli edukacyjnych, artystycznych i pozytywnych praktyk w zakresie przedsiębiorczości, zainicjowanego przez partnerstwa sektorów kreatywnych regionu bałtyckiego, których przedstawiciele uświetnią swoją obecnością konferencję. Będą to: Ministerstwo Kultury Łotwy, Ministerstwo Kultury Litwy, Creative Estonia, Uniwersytet Aalto z Finlandii i Towarzystwo Amicus z Polski.
creativepoland.eu/baltichub
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Bydgoski Festiwal Operowy
Bydgoski Festiwal Operowy od 1994 roku odbywa się on corocznie z bydgoskiej Operze Nova i jest to największy tego typu w Polsce przegląd najciekawszych dokonań teatrów muzycznych - krajowych i zagranicznych.
www.opera.bydgoszcz.pl
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Cinemaforum
CINEMAFORUM to jeden z najważniejszych festiwali kina niezależnego w Polsce. Co roku daje możliwość zaprezentowania kilkudziesięciu najlepszych filmów fabularnych (także animacji) jakie powstały w kraju i za granicą, a ich twórcy mają niepowtarzalną szansę do skonfrontowania swojej twórczości zarówno z fachowym jury, jak i innymi autorami oraz żywiołową publicznością.
Definicja „niezależności” w przypadku festiwalu traktowana jest dosyć szeroko – w konkursie prezentowane są zarówno etiudy studenckie, profesjonalne filmy pełnometrażowe, jak i produkcje całkowicie amatorskie.
CINEMAFORUM to jednak nie tylko międzynarodowy konkurs filmowy, ale także wydarzenie ukazujące wielowymiarowość zjawiska, które określa się mianem kina niezależnego i tego, jak kształtuje się ono w poszczególnych częściach świata.
Co roku, w ramach festiwalu odbywają się także specjalistyczne warsztaty filmowe: MASTERCLASS – Szkoła Filmowania oraz pokazy filmów nominowanych do Nagród Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego – najważniejszego wyróżnienia przyznawanego polskim produkcjom niezależnym. Offowa Akademia Filmowa dokonuje podsumowania dorobku polskiego offu i podczas ceremonii wręczenia nagród (odbywającej się w trakcie festiwalu) wyłania najzdolniejszych artystów i najlepsze filmy powstałe w ciągu roku.
www.cinemaforum.pl
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

DOBRE STRONY
Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY
www.wpdk.pk
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja
Głównym celem Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja jest integracja środowisk osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem poprzez prezentację filmów o problemach i życiu osób niepełnosprawnych. Uniwersalne przesłanie tych filmów zawiera się w przekonaniu o głębokim sensie zmagania z własnym losem, pokonywania barier i odnajdywaniu drugiego człowieka. Projekcjom filmowym towarzyszą różnego rodzaju wydarzenia artystyczne, na których prezentowana jest twórczość artystów niepełnosprawnych. Pierwsza edycja Festiwalu miała miejsce w Kołobrzegu, w 2003 roku. Od 2006 roku Integracja odbywa się w Koszalinie.
www.integracjatyija.pl
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Festiwal Filmoteki Szkolnej
Festiwal Filmoteki Szkolnej to wydarzenie, podczas którego młodzi wielbiciele kina mogli zaprezentować swoje projekty filmowe, wymienić doświadczenia i znaleźć nowe inspiracje. To również niezwykła okazja do spotkania z aktorami, reżyserami i krytykami filmowymi. Festiwal Filmoteki Szkolnej jest wspólnym przedsięwzięciem PISF - Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Centrum Edukacji Obywatelskiej i Warszawskiej Szkoły Filmowej. Projekt dofinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury - Kultura - Inwestycje.
www.filmotekaszkolna.pl
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Festiwal filmowy Etiuda&Anima
Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima odbędzie się w Krakowie w dniach 21–27 listopada 2014. „Pokażemy Ci wszystko. Odważne dokumenty, urzekające animacje, przejmujące fabuły. Filmy dobre, bo krótkie” - zapowiadają organizatorzy.
Etiuda&Anima to najstarszy i największy polski festiwal twórczości studenckiej i animowanej. Prezentuje etiudy niepokornych młodych twórców, animacje największych wizjonerów, dokumenty prawdziwsze niż życie.
Głównymi filarami imprezy są dwa międzynarodowe konkursy: ETIUDA na najlepszy krótkometrażowy film studencki oraz ANIMA na najlepszą animowaną krótkometrażówkę, zarówno studencką jak i profesjonalną. Oprócz konkursów Etiuda&Anima prezentuje stałe cykle programowe: animacja na żywo, klasycy europejskiej animacji, środkowoeuropejskie found footage, pełnometrażowe animacje, warsztaty animowane i dokumentalne.
W tym roku na szczególną uwagę zasługuje prezentacja twórczości György'ego Palfiego, którego Panie i panowie, ostatnie cięcie (2012) to film zmontowany w całości z fragmentów innych dzieł – klasyki i kina kultowego. Podczas cyklu autoportrety twórców animacji tajniki swojego warsztatu i proces kreacji zaprezentują na żywo Dmitrij Geller i Piotr Dumała. Na widzów spragnionych niecodziennych wrażeń czeka spektakl Teatru Latarni Magicznej, który przeniesie nas do fascynujących początków kina oraz zespół Południca z muzyką na żywo do Szczęścia (1934) Miedwiedkina. Poza tym zobaczymy także pięć najlepszych krótkometrażówek francuskiej Nowej Fali, animacje o I Wojnie Światowej, najciekawsze pełnometrażowe animacje sezonu, wybitne animowane reklamy. Warsztaty animacji postaci 3D przygotuje studio Platige Image, a zajęcia z filmu dokumentalnego poprowadzi Marcin Koszałka.
Seanse festiwalowych filmów to procesja nieujarzmionego filmowego zapału, frenetycznej pasji tworzenia i chęci twórczej ekspresji, której marszrutę wyznacza artystyczne nienasycenie. Etiuda&Anima otrzymała w tym roku nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii międzynarodowe wydarzenie filmowe. „Potrzeba dzielenia się fascynującymi odkryciami ze zmarginalizowanych obszarów kina legła przed dwiema dekadami u podstaw powstania festiwalu Etiuda&Anima. Ta bezinteresowna motywacja pozostaje aktualna” - mówi Bogusław Zmudziński, założyciel festiwalu.
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Festiwal Filmowy WIOSNA FILMÓW
WIOSNA FILMÓW jest jedną z najciekawszych imprez kulturalnych w Warszawie, dając widzom możliwość zobaczenia najlepszych filmów, nagradzanych na festiwalach filmowych na całym świecie. Organizatorzy festiwalu zapewniają, że podczas tegorocznej edycji nie zabraknie ani ciekawych filmów, ani spotkań z twórcami.
Festiwal WIOSNA FILMÓW to kontynuacja Festiwalu Filmowego i Artystycznego LATO FILMÓW. Podobnie, jak w ubiegłym roku, w trakcie festiwalu WIOSNA FILMÓW odbędzie się STREFA SCENARZYSTY, czyli impreza szkoleniowa, mająca na celu promowanie wiedzy i umiejętności warsztatowych w zakresie scenariopisarstwa.
www.wiosnafilmow.pl
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Festiwal Filmowy ZOOM-ZBLIŻENIA
Międzynarodowy Festiwal Filmowy ZOOM-ZBLIŻENIA to znaczące i poważne wydarzenie kulturalne zaliczane do wąskiego grona największych i najważniejszych tego typu w Polsce. Jelenia Góra bardzo mocno zaznacza się na OFFilmowej mapie Polski, z każdym rokiem przybywa wartościowych filmów oraz twórców z kraju i zagranicy.
Festiwal ma na celu, przedstawienie kultur, języka filmowego, wymianę idei oraz prezentację i promocję niezależnej sztuki filmowej.
Organizatorami tego zdarzenia artystycznego promującego kino niezależne, odbywającego się pod patronatem Światowej Unii Filmu Niezależnego (UNICA) jest Osiedlowy Dom Kultury w Jeleniej Górze.
Jest to impreza o charakterze ogólnopolskim i międzynarodowym. Na Festiwal przyjeżdżają miłośnicy kina z całego kraju oraz zagranicy.
W ramach festiwalu odbywają się projekcje konkursowe i pokazy specjalne, warsztaty filmowe, otwarte dla widzów obrady jury i spotkania z twórcami, koncerty i inne imprezy towarzyszące.
Ponieważ ideą festiwalu jest konfrontacja dokonań twórców oraz prezentacja wszelkich zjawisk zachodzących w kinie niezależnym, formuła konkursu dopuszcza udział w nim rozmaitych form - filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych oraz video-artów. Nie ma żadnych ograniczeń tematycznych, a w konkursie mogą brać udział amatorzy, twórcy niezależni oraz studenci szkół artystycznych.
www.zoomfestival.pl
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Festiwal Filmów NieZwykłych
Festiwal jest świętem miłośników filmów ambitnych. Od lat nie tylko gromadzi, a również tworzy nowych widzów otwartych na niezwykłość kina. Co roku do programu festiwalowego wybierane są filmy wyjątkowe, których bohaterowie głęboko przeżywają rzeczywistość i głęboko zapadają w pamięci widzów. Każda edycja festiwalu poświęcona jest jednemu twórcy, który zdaniem organizatorów zasługuje na miano „Reżysera Niezwykłego”.
www.festiwalniezwykly.pl
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Festiwal Filmów Studenckich „Łodzią po Wiśle”
Festiwal Filmów Studenckich „Łodzią po Wiśle” organizowany jest przez łódzką Szkołę Filmową w Warszawie od 2003 r. Od początku jego założeniem było stworzenie forum do rozmowy o przyszłości polskiego kina, w którym uczestniczy profesjonalne środowisko filmowe i studenci Szkoły Filmowej.Ten zamiar z każdym rokiem coraz lepiej udaje się realizować. Laureaci „Łodzią po Wiśle“ zdobywają nagrody na najważniejszych międzynarodowych festiwalach.
www.lodziapowisle.pl
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi
Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi to interdyscyplinarne wydarzenie kulturalne, prezentujące cenne filmy polskie i zagraniczne (premiery, ważne filmy roku minionego i obrazy, które miały kluczowe znaczenie dla rozwoju światowej kinematografii), jak również spektakle, wystawy i wydarzenia innych dziedzin. Dotychczasowe edycje festiwalu spotkały się z dużym zainteresowanie publiczności i mediów, zebrały niejednokrotnie entuzjastyczne recenzje.
www.dwabrzegi.pl
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Festiwal Form Dokumentalnych NURT
NURT, powołany do życia w roku 1995 w Krakowie zadomowił się od roku 1996 w samym sercu Polski - w Kielcach. Impreza służy ocaleniu od zapomnienia i popularyzacji wartościowych pozycji dokumentalistów, które sprawdzić się mogą dopiero w zetknięciu z odbiorcą. Festiwal charakteryzuje się otwartością i brakiem barier. Podczas jego trwania prezentowane są produkcje dokumentalistów związanych z Telewizją Polską i jej ośrodkami regionalnymi, grup produkcyjnych, działających niezależnie od telewizji publicznej i stacji komercyjnych, jak również filmy produkcji uczelnianych bądź prywatnych. NURT to spotkanie wybitnych dokumentalistów, debiutantów, krytyków oraz przedstawicieli środowiska artystycznego, związanych swoją codzienną praktyką z dokumentem filmowym i telewizyjnym. Jest to również czas dyskusji, możliwość bezpośredniej konfrontacji twórców z widzami, to wielka szansa dla każdego reżyserów, krytyków i widzów.
www.festiwalnurt.pl
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Festiwal im. Jana Kiepury
Festiwal im. Jana Kiepury to największe i najważniejsze wydarzenie kulturalne o zasięgu międzynarodowym, realizowane w Krynicy-Zdroju, co roku od 1967 r. Twórcą Festiwalu jest Stefan Półchłopek, który nawiązując do pięknych tradycji dawnej Krynicy, chciał upamiętnić życie i twórczość Jana Kiepury - największego tenora okresu międzywojennego. 47. edycja Festiwalu im. Jana Kiepury to śmiała, innowacyjna produkcja o dużym rozmachu wykonawczym i znakomitym poziomie artystycznym prezentowanych dzieł za sprawą obecności najwybitniejszych twórców i kompozytorów. Różnorodność programowa Festiwalu, sposób prezentacji, tworzenie interakcji z odbiorcą, wspiera działania rozwijające społeczną aktywność kulturalną, kształtując i rozwijając potrzeby w tym zakresie.
www.kiepurafestival.pl
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie
Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie – wspólne przedsięwzięcie Krakowskiego Biura Festiwalowego i radia RMF Classic - w krótkim czasie podbił serca widzów i zyskał uznanie krytyków. To, co wyróżnia go spośród innych wydarzeń filmowych, to połączenie najwyższej jakości interpretacji muzyki filmowej wykonywanej przez czołowych muzyków i orkiestry z prezentacją na wielkim ekranie najwyższej jakości obrazu filmowego. Dzięki rozmachowi festiwalu, zakrojonej na szeroką skalę promocji w Polsce i na świecie, a przede wszystkim obecności znakomitych gości z branży filmowej, współpracy z środowiskami filmowymi i producenckimi, festiwal szybko stał się rozpoznawalną marką w Europie, Stanach Zjednoczonych i w Kanadzie.
www.fmf.fm
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Gdynia - Festiwal Filmowy
Gdynia - Festiwal Filmowy to jedna z największych imprez filmowych w Polsce i jedyna, która na tak wielką skalę promuje polską kinematografię. Co roku o Wielką Nagrodę Złotych Lwów walczą w 38. Gdynia - Festiwal Filmowy. Festiwal w Gdyni to przede wszystkim wizytówka polskiego kina - najlepsze filmy roku, najważniejsi twórcy, najgorętsze tematy. Współczesność spotyka się tu w dialogu z historią: nowe pokolenia filmowców konfrontują się z mistrzami, a nowe pokolenia krytyków reinterpretują klasykę polskiego kina.
www.fpff.pl
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Festiwal Zwiastunów Filmowych
Zwiastun to produkcja z pogranicza sztuki i reklamy. Jego zadanie jest czysto marketingowe – ma zachęcić widza do przyjścia do kina na konkretny tytuł. By go uwieść – trzeba go zaskoczyć, zachwycić, wzruszyć. Chwycić za serce, i za to serce – przyciągnąć do kina. Konkurencja jest bardzo silna. Z tego powodu głównym punktem programu Festiwalu Zwiastunów Filmowych jest Konkurs na Najlepszy Zwiastun Filmowy. Konkurs rozpisany jest na kilka kategorii, a walory zwiastuna oceniają: specjalnie do tego powołane jury, dziennikarze, oraz publiczność. Ponadto podczas projekcji pokazywane są najnowsze zwiastuny filmowe międzynarodowych agencji reklamowych i wielkie dzieła kina niemego. Filmowym wydarzeniom imprezy towarzyszą: koncerty, spotkania z twórcami, warsztaty filmowe, slam poetry & dj’eje, czy spontaniczne jam session. W roku 2013 Festiwalu Zwiastunów Filmowych odbył się w Wałbrzychu.
www.festiwalzwiastunow.pl
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Filmteractive Festival
Filmteractive Festival w Łodzi to dwudniowe międzynarodowe wydarzenie poświęcone sztuce filmowej i jej cyfrowym obliczu w dobie nowych mediów. Festiwal jest organizowany przez Fundację Media Klaster, Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną w Łodzi oraz łódzką agencję interaktywną Digital One. Filmteractive Festival jest miejscem spotkań i wymiany doświadczeń pomiędzy filmowcami, producentami, reżyserami interkatywnymi, marketerami oraz potencjalnymi inwestorami. Impreza składa się z trzech głównych bloków: prezentacji konferencyjnych, pokazów konkursowych (tzw. pitch sessions) i warsztatów.
www.filmteractivefestival.pl
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Forum Kina Europejskiego „Cinergia”
Z ograniczenia – bogactwo! Tak najkrócej streszcza się dewiza Forum Kina Europejskiego „Cinergia”. I nie tylko w tym rzecz, że niewielkie budżety zmuszają do większej kreatywności (bo jeśli to staje się regułą to nabiera także negatywnego znaczenia i w długofalowej działalności wyrządza więcej szkód niż pożytku). Chodzi o to, że to jedyny w Polsce festiwal poświęcony WYŁĄCZNIE prezentacji nowego kina Starego Kontynentu. Ta świadoma rezygnacja, obca innym ( z całym szacunkiem) wielkim festiwalom filmowym w Polsce i na świecie jest podyktowana troską o to by widz wyrobił sobie klarowny pogląd na to czym jest w istocie fenomen kina europejskiego. Z ograniczenia czynimy nasz atut.
Program „Cinergii” nie jest workiem, do którego wrzuca się wszystko a wiec jednocześnie film z Rumunii, Grenlandii, Republiki Czadu i Tajlandii. Nie proponuje filmów w ilościach nie „do przerobienia” przez zwykłego widza, który z konieczności zmuszony jest do rezygnacji z wielu tytułów, które chciałby obejrzeć a poza festiwalem nie ma na to szans. Poza tym samo zjawisko kina europejskiego wymyka się dziś łatwym definicjom. Dzięki zacieraniu się granic, coraz liczniejszym koprodukcjom i migracjom różnych grup etnicznych praktycznie zanikają kinematografie narodowe. Tworzą się nowe wspólnoty i społeczności lokalne, z własnymi bohaterami, problemami, tradycjami, stylami życia. Kino Nowej Europy czerpie z tego garściami. Chętnie też wchodzi w obustronne związki, przygody i romanse z kinematografiami azjatyckimi i afrykańskimi. Już nie tylko Hollywood jest Mekkż europejskich filmowców. Zmienia się geografia współczesnego kina, choć dawne europejskie priorytety z podstawowym traktującym kino jako sztukę nadal pozostają w mocy.
Organizatorami wydarzenia są: Stowarzyszenie Łódź Filmowa, PWSFTviT w Łodzi, Urząd Miasta w Łodzi, Urząd Marszałkowski w Łodzi, Narodowe Centrum Kultury.
www.cinergiafestival.pl
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Forum Młodzieży
Forum Młodzieży powstało w odpowiedzi na niewidoczność młodzieży w procesie podejmowania decyzji, które ich dotyczą. Jest po to, by wysłuchać głosu młodych, zainicjować dialog i wspólnie opracować konstruktywne rozwiązania. Angażuje młodych do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym i do tworzenia polityki młodzieżowej.
www.forummlodziezy.pl
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Forum Wokół Kina
Forum Wokół Kina to impreza branżowa środowiska związanego z dystrybucją i rozpowszechnianiem filmów. Skierowana jest do właścicieli i operatorów kin tradycyjnych, studyjnych, multipleksów oraz do dystrybutorów filmowych, producentów sprzętu kinowego oraz usługodawców związanych z rynkiem kinowym. Organizatorem jest Stowarzyszenie „Kina Polskie". 35. Forum Wokół Kina odbyło się w dniach 4-6 czerwca 2013 w po raz pierwszy Zakopanem.
www.kinosokol.z-ne.pl
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Fryderyki
Fryderyki to nagrody przyznawane przez polskie środowisko muzyczne muzyków, autorów, kompozytorów, producentów muzycznych, dziennikarzy i branżę fonograficzną, zrzeszonych w Akademii Fonograficznej. Obecnie zasiada w niej ponad 1000 osób. Do Akademii zapraszani są bowiem wszyscy wykonawcy nominowani w kolejnych edycjach. To właśnie członkowie Akademii w tajnym, dwuetapowym głosowaniu przyznają nagrody.
www.galafryderyk.pl
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Fundacja im. Agnieszki Osieckiej
Fundacja Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej została powołana w 2002 roku przez Agatę Passent, córkę Poetki. Agnieszka Osiecka to legenda polskiej piosenki, stale obecna w pamięci milionów Polaków. Autorka setek przebojów, współpracowała z wybitnymi muzykami, gwiazdami estrady, tworzyła poezję, prozę i sztuki teatralne, pracowała w radiu. Jej twórczość i osoba stanowią ważny element pejzażu polskiej kultury.
Fundacja Okularnicy opiekuje się niezwykle bogatą spuścizną Patronki i realizuje wartościowe wydarzenia kulturalne. Uruchomiła publiczne Cyfrowe Archiwum Agnieszki Osieckiej (www.archiwumagnieszkiosieckiej.pl), które jest największym tego typu przedsięwzięciem w Polsce. Promuje twórczość Poetki i wspiera młode talenty wokalne, organizując od 18 lat ogólnopolski Konkurs „Pamiętajmy o Osieckiej“ oraz cykliczne koncerty pt. Nowa Energia w Piosence oraz „Osiecka na Bemowie”. Fundacja działa również na rynku wydawniczym, współpracując przy edycji książek Patronki (np. X tomów Wielkiego Śpiewnika Agnieszki Osieckiej, III tomów Dzienników) i płyt z jej piosenkami.
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Gdański DocFilm
Gdańsk DocFilm Festiwal ma charakter międzynarodowy i jest konkursem filmów dokumentalnych poświęconych głównie sytuacji człowieka w środowisku pracy. Festiwal gromadzi w jednym miejscu i czasie polską i zagraniczną twórczość o tematyce zgodnej z ideą dyskusji na temat godności człowieka i godnych warunków pracy. Gdańsk DocFilm Festiwal prezentuje dorobek światowego kina i debatę o roli i znaczeniu człowieka w miejscu pracy – w kontekście gospodarki globalnej, jednoczącej się Europy, na tle fuzji przedsiębiorstw, eksplozji technologii, ale i biurokracji czy oligarchizacji gospodarki.
gdanskdocfilm.pl
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Grand OFF - Najlepsze Niezależnie Filmy Świata
Grand OFF – Najlepsze Niezależne Filmy Świata to najważniejsza inicjatywa promująca kino niezależne w Polsce . To także jedno z najważniejszych filmowych wydarzeń kulturalnych dotyczących kina niezależnego na świecie. Misją Grand OFFu jest pokazać i wyróżnić najlepsze niezależne filmy świata oraz nagrodzić ich twórców. Realizację tego celu zapewnia skrupulatny proces nominacji zgłoszonych produkcji przez członków Kapituły Grand OFF, reprezentantów środowisk filmowych z 24 krajów świata.
www.grandoff.eu
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Hommage à Kieślowski
Sokołowsko na Dolnym Śląsku, usytuowane na terenie przygranicznym, między Polską, Niemcami i Czechami, to miejscowość, gdzie Krzysztof Kieślowski spędził część dzieciństwa i nakręcił film dokumentalny pod tytułem „Prześwietlenie”. Festiwal odbywa się pod patronatem honorowym żony reżysera, Pani Marii Kieślowskiej. Sokołowsko Festiwal Filmowy Hommage à Kieślowski ma na celu pokazanie, że twórczość jednego z najbardziej znanych polskich reżyserów, jak również jego dokumentalna wrażliwość, nadal stanowią punkt odniesienia dla wielu współczesnych, tak polskich jak i zagranicznych, twórców filmowych. Organizatorzy festiwalu chcą pozostać wierni dziedzictwu wybitnego artysty, który przez wiele lat rozwijał swój styl, dowodząc swoich umiejętności zarówno w dziedzinie dokumentu, jak i filmu fabularnego.
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

III Międzynarodowe Targi Książki w Białymstoku
Od trzech lat Białystok znajduje się w gronie prestiżowych miast w Polsce, które organizują targi książki. Atutem białostockich targów jest znakomita lokalizacja imprez targowych (centrum miasta), a także fakt, że to jedyne targi książki po tej stronie Wisły, Wydawcy mają więc jedyną i niepowtarzalną szansę, aby swoją ofertę zaprezentować w tej części Polski.
III edycja Targów Książki w Białymstoku, tak jak w roku ubiegłym, ma szczególną oprawę, bowiem impreza odbędzie się w - położonym w ścisłym centrum miasta - gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej - Europejskiego Centrum Sztuki. Jest to jeden z najnowocześniejszych budynków tego typu w kraju.
Organizatorem III Targów Książki w Białymstoku jest Fundacja Sąsiedzi oraz Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Sztuki.
www.targiksiazki.bialystok.pl
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Ińskie Lato Filmowe
Jedna z najstarszych cyklicznych imprez filmowych w Polsce, propagująca filmy o wysokich wartościach artystycznych. Koncentruje się szczególnie na kinematografii Europy Wschodniej oraz zjawiskach, które dotykają tematyki odrębności kulturowej w kinie światowym.Dużo miejsca zajmują obrazy komentujące w odważny sposób zmiany zachodzące we współczesnym świecie. Festiwal promuje również kino młodych twórców. Stałe miejsce w programie Ińskiego Lata Filmowego od lat zajmują pokazy najnowszych filmów polskich połączone ze spotkaniami z twórcami.
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Karuzela Cooltury
Karuzela Cooltury nie będąc akademickim wykładem czy dyskusją, jest miejscem wymiany osobistych doświadczeń ludzi znanych, które przyciąga tłumy. W 2013 roku na 11 scenach odbyło sie 150 wydarzeń, w tym spotkania autorskie, debaty, koncerty, spektakle teatralne i warsztaty. „Zderzenie” ludzi z różnych światów, przedstawicieli kultury wysokiej i popularnej, przełamywanie barier i uprzedzeń oraz poszerzanie horyzontów to cele tego unikalnego na skalę europejską wydarzenia. Karuzela Cooltury Karuzela Cooltury to główne przedsięwzięcie Fundacji Centrum Twórczości Narodowej, która działa od 2002 roku.
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Kino na Granicy
Filmowy przegląd „KINO NA GRANICY” jest imprezą cykliczną odbywającą się od 1999 roku Cieszynie i Czeskim Cieszynie. Pomysł zrodził się w kręgu działaczy Solidarności Polsko–Czesko-Słowackiej, która od lat realizuje ideę wzajemnego zbliżenia Polaków, Czechów i Słowaków poprzez kontakty kulturalne. W ramach przeglądu prezentowane są najnowsze produkcje filmowe z Polski, Czech i Słowacji. W 2013 roku imprezę uhonorowano prestiżową nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
www.kinonagranicy.pl
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Kino Solo
Autorski projekt Klubu Singla Połówki Pomarańczy. Jego celem jest integracja singli, pokazanie siły tej grupy oraz umożliwienie im spędzenia wieczoru na kulturalnej rozrywce - przy produkcjach z najwyższej półki i symbolicznej lampce wina.
kinosolo.pl
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Kołobrzeski Festiwal Filmowy „Sensacyjne Lato Filmów”
Kołobrzeski Festiwal Filmowy „Sensacyjne Lato Filmów” to festiwal polskich i europejskich filmów sensacyjnych (szczególnie skandynawskich i niemieckich), które trafiają do szerokiej publiczności i niosą ważne wartości artystyczne. Podczas festiwalu nie brakuje również spotkań ze znakomitymi aktorami i reżyserami (Grażyna Szapołowska, Ewa Szykulska, Marek Włodarczyk). Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny.
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”
„Młodzi i Film” to największa w kraju impreza, na której prezentowane jest młode polskie kino. Festiwal jest też jednym z najstarszych tego typu krajowych przeglądów; pierwsza edycja imprezy odbyła się w 1973 r. Główną nagrodą festiwalu jest „Wielki Jantar” dla najlepszego debiutu filmowego. Na wszystkie pokazy, koncerty, spotkania, warsztaty, debaty oraz panele wstęp jest bezpłatny.
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu
Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu to impreza muzyczna organizowana od 1963 roku. Jest swego rodzaju podsumowaniem sezonu artystycznego (od Opola do Opola). Od samego początku swojego istnienia jest najważniejszym festiwal polskiej piosenki, którego prestiż doceniają zarówno wykonawcy, jak i widzowie.
W 2013 roku odbył się 50. jubileuszowy Festiwal w Opolu. Cztery koncerty, Kabareton i plejada gwiazd dostarczyli uczestnikom, widzom i słuchaczom wzruszeń i emocji, które wywołuje obcowanie z najlepszą polską muzyką.
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

KRAKERS
KRAKERS jest krakowską adaptacją formuły gallery weekendu wypracowanej i funkcjonującej między innymi w Berlinie czy Warszawie. W przeciągu trzech dni galerie i miejsca dedykowane kulturze współczesnej otwierają swoje podwoje w ramach umocnienia działań i wydarzeń artystycznych. KRAKERS promuje młodych twórców, miejsca poświęcone kulturze oraz dąży do konsolidacji artystycznego środowiska krakowskiego i utworzenia współpracującej platformy kulturalnej, przy zachowaniu indywidualnej specyfiki poszczególnych miejsc. Jest to wydarzenie towarzyszące festiwalowi Artboom.
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Krakowski Festiwal Filmowy
Krakowski Festiwal Filmowy jest jedną z najstarszych imprez w Europie poświęconych filmom dokumentalnym, animowanym oraz krótkim fabułom. Podczas 8 festiwalowych dni widzowie mają okazję obejrzeć około 250 filmów z Polski i z całego świata. Prezentowane są one w sekcjach konkursowych oraz w pokazach specjalnych, takich jak retrospektywy twórców, pokazy tematyczne, projekcje archiwalne. Festiwalowi towarzyszą wystawy, koncerty, pokazy plenerowe oraz spotkania z twórcami. Krakowski Festiwal Filmowy co roku odwiedza ok. 600 polskich i międzynarodowych gości: reżyserów, producentów, programatorów festiwali oraz liczna krakowska publiczność.
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Letnia Akademia Filmowa
Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu to festiwal, który przyciąga wielu miłosników kina ambitnego, zmuszającego do refleksji, kinomanów zainteresowanych poznawaniem kinematrografii rzadko goszczących na polskich ekranach. Festiwalowi towarzyszą liczne spotkania i dyskusje, które pogłębiają odbiór oglądanych filmów. W programie LAF zawsze znajdują swoje miejsce dzieła wybitne, opowiadające o trudnych problemach współczesnego świata.
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Life Festival Oświęcim
Life Festival Oświęcim to wydarzenie wyjątkowe na festiwalowej mapie polski, ale także na gruncie europejskim. Wyróżnia nas nie tylko miejsce, w którym odbywa się festiwal- miejsce tak mocno naznaczone tragiczną historią związaną z II wojną światową. Drugim aspektem wyróżniającym festiwal i jednocześnie związanym z miastem Oświęcim jest jego ideologia i pokojowe przesłanie, które wspierają artyści występujący na naszej scenie. Zarówno wybór miejsca, jak również gwiazdy występujące podczas festiwalu, a także rozmaite wydarzenia edukacyjne nie są przypadkowe. Mając świadomość historii miasta wcale nie chcemy od niej uciekać. Naszym celem jest raczej to, aby dzięki temu miejscu przypominać światu o różnych aspektach związanych z konsekwencjami wojny. W tym miejscu dodać należy, że artyści którzy występują na Life Festival Oświęcim nie tylko identyfikują się z jego przesłaniem. Ich obecność sprawia, że przekaz jest mocniejszy i co równie istotne, trafia do szerokiego grona odbiorców.
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Malta Festival Poznań
Malta Festival Poznań - to największy i najważniejszy festiwal sztuk performatywnych w Polsce. Co roku gromadzi 50 tysięczną publiczność, prawie 500 artystów pokazuje ok. 150 wydarzeń.
Malta Festival Poznań ma być platformą dialogu między twórcami i społecznością. Ma prezentować wybitnych artystów, odkrywać nowe talenty i współtworzyć ważne projekty artystyczne, ale również tworzyć atmosferę sprzyjającą otwarciu się na bycie razem, na dzielenie się swoimi emocjami, pomysłami, energią.
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Mediations Biennale Poznań
Mediations Biennale to wydarzenie artystyczne, którego program powstaje w wyniku dialogu, czasem konfrontacji różnorodnych postaw twórczych, w kontekście polskiej i środkowoeuropejskiej kultury. To największa w Europie Środkowo – Wschodniej wystawa sztuki współczesnej artystów z całego świata.
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty
Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty to festiwal filmów wykraczających poza granice konwencjonalnego kina. Spośród setek filmów pokazywanych co roku na światowych festiwalach wybierane są te, które za sprawą swojej niezwykłej formy i siły ekspresji, nie pozwalają o sobie zapomnieć. Wszędzie budzą skrajne reakcje i emocje, rodzą polemiki i dyskusje, wywołują zachwyty i protesty. Ale to właśnie takie filmy najczęściej wyznaczają najnowsze trendy w światowym kinie.
Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty jest festiwalem wizjonerów kina, artystów bezkompromisowych, którzy mają odwagę iść obraną przez siebie drogą wbrew panującym modom i opowiadać o rzeczach najważniejszych swoim niepowtarzalnym językiem.
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Miesiąc Fotografii w Krakowie
Największy festiwal fotograficzny w Polsce. W programie są wystawy i wydarzenia rozmieszczone w różnych częściach Krakowa. "Szykuj się!" to hasło tegorocznej edycji festiwalu a moda i różnorodne formy jej reprezentacji, jako zjawisko kulturowe to motyw przewodni Miesiąca Fotografii. Na Program główny festiwalu złożyło się 10 wystaw, w tym wystawa centralna pt. „Pogranicza mody” w Bunkrze Sztuki oraz Sekcja eksperymentalna. Organizatorzy pokazali również 10 wystaw młodych artystów sztuk wizualnych wybranych w otwartym konkursie Sekcji ShowOFF.
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS
Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie to wspólne przedsięwzięcie wiodącej polskiej organizacji obrony praw człowieka – Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, największego w Europie Środkowej i Wschodniej interdyscyplinarnego centrum sztuki – Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie oraz Społecznego Instytutu Filmowego specjalizującego się w promocji zaangażowanego społecznie filmu dokumentalnego. Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 2001 roku. W chwili obecnej WATCH DOCS jest jedną z największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka prezentujących filmy, w których zaangażowanie na rzecz praw jednostki łączy się ze sztuką filmową.
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino!
Festiwal Ale Kino! od lat jest jedynym w kraju forum filmu dla dzieci i młodzieży – miejscem spotkań twórców, producentów filmowych, organizatorów festiwali dziecięcych, pedagogów oraz osób zainteresowanych filmem dla dzieci i młodzieży. Przedstawia filmy z całego świata, reprezentujące bogactwo i różnorodność kina dla dzieci i młodzieży. Ale Kino! to wielka filmowa przygoda, podróż poprzez wszystkie szerokości geograficzne i gatunki filmowe. To śmiech i wzruszenia, przygody i dramaty młodych ludzi opowiedziane ze zrozumieniem ich świata i pełnym jego poszanowaniem. Ale Kino! to kino mądre i inspirujące. To filmy służące dialogowi wewnątrz młodego pokolenia i rozmowie z nim. Misją Ale Kino! jest promowanie wartościowego kina światowego dla dzieci i młodzieży, edukacja filmowa oraz tworzenie forum dyskusji młodych widzów, twórców i pedagogów.
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Międzynarodowy Festiwal Filmowy TOFIFEST
Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest to jedna z najciekawszych imprez filmowych w Polsce. Wydarzenie przyciągnęło już takie gwiazdy jak: Jiri Menzel, Emanuelle Seigner, Krystynę Jandę, Janusza Gajosa czy Miroslava Ondricka. Festiwal zwany przez media „niepokornym” lub „zbuntowanym”, jest mocnym punktem na europejskiej mapie filmowej. Tofifest ma też swój niepowtarzalny rys programowy. Od początku istnienia pokazuje kino „niepokornego”, szukające prawdy o współczesnym człowieku i zajmujące stanowisko w dyskusjach o problemach współczesności. Co roku festiwal prezentuje także swoje kolejne odkrycia: zaskakujące zjawiska filmowe, zapomnianych mistrzów, unikatowe przeglądy jak kino campowe, spaghetti westerny czy Młodzi Gniewni.
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi, Fotofestiwal
Fotofestiwal powstał w 2001 roku, jako jedno z pierwszych wydarzeń fotograficznych w Polsce. Od tamtej pory zmieniła się nie tylko fotografia, ale także sposoby organizowania wydarzeń kulturalnych. Fotofestiwal śledzi te zmiany, tworzy przestrzeń do prezentacji różnych form fotografii, tworzy forum dyskusji o sztuce i społeczeństwie, szuka alternatywnych metod mówienia o fotografii i jej eksponowania. Przede wszystkim jednak jest miejscem spotkań. Od początku ważnym założeniem jest wpisanie Fotofestiwalu w typową dla miasta industrialną przestrzeń. Łódź pobudza wyobraźnię, daje ogromne możliwości i wymusza kreatywne spojrzenie na prace z przestrzenią wystawienniczą oraz sposoby prezentowania fotografii. Celem festiwalu jest umożliwienie kompleksowego kontaktu ze światem fotografii – zarówno profesjonalistom, jak i ludziom nie związanym z branżą.
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Międzynarodowy Festiwal Kina Amatorskiego i Niezależnego KAN
Międzynarodowy Festiwal Kina Amatorskiego i Niezależnego KAN organizowany jest od 2000 roku we współpracy ze Zrzeszeniem Studentów Polskich. Promuje młode, niezależne kino polskie wśród szerokiej publiczności – w czasie finału we Wrocławiu, oraz w ramach organizowanych na całym świecie Pokazów Specjalnych. W ramach festiwalu organizowane są Konkurs Filmów Polskich oraz Konkurs Filmów Zagranicznych. W KFP prezentowany jest przekrój przez młodą i niezależną twórczość (do konkursu przyjmowane są także etiudy szkolne i niekomercyjne filmy absolwentów szkół filmowych).
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci
Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci (do 2012 roku Festiwal Filmów Dziecięcych Galicja) to największe w regionie filmowe wydarzenie dla dzieci między 4 a 14 rokiem życia. Od pierwszej edycji (2008 roku) odbywa się jednocześnie w kilku miastach Południowej Polski. W ramach festiwalu odbywają się liczne projekcje filmowe, podczas których widzowie mogą obejrzeć produkcje z całego świata – fabularne filmy pełnometrażowe, interesujące krótkometrażowe historie oraz barwne animacje.
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych OFF CINEMA
Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych OFF CINEMAjest festiwalem konkursowym, który prezentuje filmy dokumentalne z całego świata. Najlepszym dokumentom Jury złożone z wybitnych twórców kina, krytyków filmowych i animatorów kultury przyznaje nagrody: Złoty, Srebrny i Brązowy Zamek. Promuje i prezentuje interesujące wydarzenia z szerokiego kręgu polskiej i światowej kinematografii współczesnej i klasycznej nie tylko dokumentalnej. Festiwal wspiera rozwój kina dokumentalnego na trzech płaszczyznach: prezentacja, edukacja, refleksja.
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE
Największy i najbardziej znany festiwal poświęcony sztuce autorów zdjęć filmowych. CAMERIMAGE znacznie przyczynia się do wzrostu prestiżu operatorów zdjęć filmowych wśród innych twórców X muzy. Dzięki Festiwalowi zaczęto dostrzegać, iż operator jest współtwórcą wizualnej strony filmu - jest artystą, podobnie jak reżyser i aktorzy. Przyznawane nagrody są wyrazem uznania dla najznakomitszych dokonań w dziedzinie zdjęć filmowych i dają poczucie spełnienia ich autorom.
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

NETIA OFF CAMERA
Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego OFF PLUS CAMERA to jedno z najważniejszych wydarzeń na kulturalnej mapie Polski. Jest imprezą coroczną, mającą miejsce w Krakowie i organizowaną jako część miejskiego projektu Sześć Zmysłów. OFF PLUS CAMERA jest także jednym z najbardziej wyrazistych wydarzeń filmowych w Europie Środkowej, dzięki zdecydowanemu skupieniu się na kinie niezależnym i promocji młodych twórców. OFF PLUS CAMERA to święto oryginalnych i pełnych wyobraźni dzieł filmowych w najlepszym wydaniu. Festiwal został stworzony z myślą o inspirowaniu dyskusji i wymiany poglądów.
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Och! Film Festiwal
OCH! Film Festiwal przygotowywany jest corocznie przez Dyskusyjny Klub Filmowy „Bez Nazwy”, działający przy Łowickim Ośrodku Kultury. Celem festiwalu jest upowszechnianie kultury filmowej i promowanie filmów wartościowych artystycznie. Wspieranie działań mających na celu stworzenie warunków powszechnego dostępu do dorobku polskiej, europejskiej i światowej sztuki filmowej przez lokalnego odbiorcę oraz inicjowanie dyskusji z udziałem twórców, widzów na tematy poruszane w prezentowanych na festiwalu filmach.
lok.art.pl
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

OFF Festival Katowice
Wyjątkowy na europejską skalę, OFF Festival Katowice zadebiutował w 2006 roku w Mysłowicach. Od trzech lat odbywa się w pierwszy weekend sierpnia w katowickiej Dolinie Trzech Stawów – pięknej zielonej oazie w sercu przemysłowego Śląska. OFF Festival to nie tylko impreza muzyczna, ale i sposób na życie, w zgodzie z obowiązującymi trendami, pod prąd nudzie i przeciętności. Artur Rojek, pomysłodawca i szef festiwalu, postawił sobie za cel wspieranie muzyki trudnej, nietuzinkowej, nowej – i to właśnie na jego festiwalu wielu znakomitych wykonawców z całego świata ma okazję zaprezentować się w Polsce po raz pierwszy.
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej PROWINCJONALIA
Prowincjonalia mają charakter konkursu najlepszych polskich filmów fabularnych, telewizyjnych i dokumentalnych o tematyce wiejskiej i małomiasteczkowej oraz kina oryginalnego i artystycznego, w którym dominuje świat prostych, uniwersalnych wartości, subtelność i estetyka narracji. Często nazywane są również festiwalem kina peryferyjnego i outsiderów. Celem Festiwalu jest popularyzacja polskiej sztuki filmowej oraz zaakcentowanie roli filmu w życiu społecznym. Festiwal ma inspirować do nowych, ciekawych dokonań oraz tworzył atmosferę otwartości i zaufania między ludźmi, bez uprzedzeń, stereotypów i ksenofobii.
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Ogólnopolski Festiwal im. Jonasza Kofty MOJA WOLNOŚĆ
Co roku, w czerwcu, na warszawskiej Pradze spotykają się artyści by śpiewać utwory Jonasza Kofty, utwory premierowe powstałe w poetyce Patrona festiwalu oraz utwory traktujące o szeroko pojętej wolności. Swoją aktywnością artystyczną przywołują przełomową datę współczesnej historii Polski, bo jak twierdzą, wolność zawsze wymaga pielęgnacji. W ramach festiwalu organizowany jest otwarty konkurs wokalny dla solistów oraz zespołów amatorskich i profesjonalnych. Uczestnicy prezentują wyjątkowy poziom artystyczny, dlatego część konkursowa jest zarazem znakomitym koncertem dla publiczności.
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Ogólnopolskie Spotkania Filmowe KAMERALNE LATO
Kameralne Lato to największa cykliczna impreza filmowa w Radomiu,prezentująca polskie filmy, przede wszystkim krótkometrażowe, autorstwa młodych reżyserów. Od pierwszych edycji festiwalu niezwykle ważną częścią imprezy są warsztaty filmowe, realizowane pod okiem profesjonalistów, na których młodzi ludzie przechodzą pełną drogę od scenariusza do gotowego filmu, zaprezentowanego publiczności na uroczystej gali. Ukoronowaniem imprezy jest konkurs o Statuetkę Złotego Łucznika.
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

OKFA
Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych im. Prof. Henryka Kluby to najstarsza w Polsce impreza poświęcona kinu niezależnemu. Już ta chlubna tradycja zaświadcza o randze i prestiżu przedsięwzięcia, które – zachowując swoją podstawową formułę i cele – stara się rozwijać i wychodzić naprzeciw oczekiwaniom środowiska. Konkurs skierowany jest do twórców amatorów w każdym wieku, filmowców z zamiłowania, a od kilku edycji także do studentów szkół filmowych. Jego celem jest stymulowanie i promowanie amatorskiego ruchu filmowego oraz inicjatyw młodych ludzi wkraczających w obszar kina profesjonalnego. Dlatego Organizatorzy tak duży nacisk kładą na edukację będącą jednym z najważniejszych aspektów OKFA. Warsztaty, spotkania z profesjonalistami, fachowe otwarte omówienia konkursowych prac to niezbędne elementy programu. Wybitne osobowości świata filmowego, które gościliśmy w ostatnich latach (m.in. Krzysztof Majchrzak, Jan Peszek, Jan Machulski, Magdalena Łazarkiewicz, Michał Rosa, Piotr Dumała, Michał Chaciński) chętnie dzieliły się swą wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami Konkursu, służąc radą, pomocą, cennymi uwagami. Warsztatowe wsparcie, jakie można uzyskać, biorąc udział w OKFA, przyciąga aktywnych zwolenników kina niezależnego.
Ugruntowane tradycje, współczesne spojrzenie, edukacja na najwyższym poziomie - profesjonaliści dla amatorów entuzjastów. To corocznie kilkadziesiąt godzin projekcji konkursowych - starannie wyselekcjonowanych dokumentów, animacji i fabuł. To spotkania ze znakomitościami świata sztuki filmowej, gośćmi zagranicznymi, warsztaty, koncerty, pokazy specjalne, atrakcje towarzyskie. Na zwycięzców czeka Grand Prix – przyznawane w trzech kategoriach: film niezależny, film amatorski oraz film studencki.
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Open'er Festival
Open’er Festival to jedno z największych wydarzeń dla fanów muzyki w Polsce, organizowane corocznie w Gdyni. Gromadzi tłumy uczestników. W 2013 na scenach wystąpiła ponad setka artystów - pośród nich między innymi: Artic Monkey, Skunk Anansie, Kings Of Leon, Nas, Queens of the Stone Age, Nick Cave, Kendric Lamar, Blur. Wśród festiwalowych gości nie brakuje artystów, twórców i znanych osobistości, którzy przyjeżdżają do Gdyni uczestniczyć wraz z innymi w tym corocznym święcie muzyki.
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Orange Kino Letnie
Orange Kino Letnie Sopot - Zakopane 2013 to projekt realizowany we współpracy miast partnerskich - Sopotu i Zakopanego. Organizatorem jest firma Outdoor Cinema, a Sponsorem Tytularnym już po raz szósty jest Orange. Festiwal Orange Kino Letnie Sopot - Zakopane prezentuje bogaty i różnorodny repertuar kinowy. Na ogromnych, pneumatycznych ekranach Airscreen widzowie mogą zobaczyć największe kinowe hity ostatnich miesięcy.
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Poznańskie Spotkania Targowe Książka dla Dzieci i Młodzieży
Targi Edukacyjne to przestrzeń stworzona z myślą o młodych ludziach, którzy poszukują dla siebie najlepszej drogi dalszego kształcenia. To jedyne w Polsce wydarzenie o tym charakterze, prezentujące z tak szeroką ofertę szkół publicznych i prywatnych, polskich i zagranicznych oraz placówek dydaktycznych działających na różnych poziomach nauczania, a przy tym posiadające bogaty program konferencji towarzyszących.
www.targiksiazki.pl
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Pozytywne Wibracje Festival
Pozytywne Wibracje Festival organizowany od 2010 r. zmienił Białystok w soul'ową stolicę Polski. Wystąpili m.in. Angie Stone, Seal, Raphael Saadiq, US3, The Brand New Heavies. Najbardziej pozytywny polski festiwal muzyczny. Wyjątkowy profil muzyczny – najlepsi światowi i polscy artyści wykonujący muzykę - acid jazz, modern jazz, smooth jazz, funky, soul, latino, bossa, avant-garde pop/cool pop, szeroko pojęte nowe rytmy taneczne, ogólnie rzecz biorąc – różne nowe gatunki muzyczne wielokrotnie czerpiące i odwołujące się do wielkich mistrzów i korzeni R&B, funku i jazzu.
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Przegląd Piosenki Aktorskiej
Przegląd Piosenki Aktorskiej to chyba jedyny na świecie festiwalem poświęcony w całości sztuce piosenki w teatrze. Dziś na scenie nie tylko musicalowej, ale także, a może przede wszystkim, w teatrze dramatycznym piosenka nie jest już tylko dodatkiem.
To pełnoprawny sposób prezentacji myśli twórczej, czasem istotniejszy niż słowo mówione. Obserwacjom, jak muzyka i słowo wzajemnie się uzupełniają i współtworzą nową jakość, poświęcony jest wrocławski festiwal.
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Przystanek Woodstock
Przystanek Woodstock to ogromny letni Festiwal muzyczny organizowany na przełomie lipca i sierpnia w Polsce, w Kostrzynie nad Odrą. Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która tym koncertem chce podziękować wszystkim wolontariuszom i ludziom wspierającym jej styczniowe, finałowe działania. Pierwszy festiwal odbył się w 1995 roku w Czymanowie nad jeziorem Żarnowieckim.
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Sacrum Profanum
Sacrum Profanum to międzynarodowy projekt, który zyskał status jednego z najciekawszych wydarzeń muzycznych Europy. Prezentuje muzykę XX wieku i najnowszą, łączy muzykę poważną z innymi nurtami. Co roku program koncentruje się na twórczości kompozytorów z innego kraju lub grupy krajów. Festiwal zdobył najpoważniejsze polskie nagrody i wyróżnienia. Zyskał też status jednego z najciekawszych wydarzeń muzycznych Europy. Festiwal został wpisany do oficjalnego kalendarza Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Short Waves Festival
DOBRZE, BO KRÓTKO. Short Waves Festival to najlepsze polskie i światowe krótkie filmy. Tworzone przez zawodowców i amatorów. Bez gatunkowych szufladek. Za to z otwartą formułą pozwalającą zaprezentować bogactwo krótkich form: fabuł, dokumentów, animacji, wideoklipów i obrazów eksperymentalnych. Ostra selekcja gwarantuje pokazy najwyższej jakości artystycznej.
GLOBALNY ZASIĘG. Short Waves Festival to projekcje w kilkudziesięciu miastach w Polsce i na świecie, m.in. w Meksyku, Amsterdamie, Berlinie, Barcelonie, Rydze. Tak promuje polskich twórców. W Poznaniu, w trakcie stacjonarnej części festiwalu, pokazuje to co najlepsze w światowym krótkim metrażu.
REKORDOWE NAGRODY. Short Waves Festival to najwyższe nagrody dla filmów krótkometrażowych w Polsce. Łączna pula: 60 tys. zł. Najważniejsza z nich to Poznań Open (20 tys. złotych), przyznawana przez międzynarodowe jury. O Grand Prix (20 tys. złotych) decyduje międzynarodowa publiczność. W konkursie Dances with Camera (8 tys. złotych) jurorami są specjaliści w dziedzinie tańca i filmu.
GWIAZDY NIEZNANE. Short Waves Festival to szansa zobaczenia największych postaci polskiego kina w nowych, nieoczywistych rolach. Aktorskich wyzwań i ucieczki od komercji szukają w krótkich metrażach m.in. Danuta Stenka, Kinga Preis, Andrzej Chyra i Arkadiusz Jakubik.
NOWOCZESNA FORMUŁA. Short Waves Festival to impreza publiczności. Kameralna, dostępna i angażująca. Na widzów czekają intensywne, nie tylko filmowe doznania. Festiwal integruje kino, muzykę, nowe media, design i architekturę.
www.shortwaves.pl
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Siesta Festival
Siesta Festival powstaje z inicjatywy i pod dyrekcją Marcina Kydryńskiego, który lat prowadzi antenie radiowej "Trójki" audycję Siesta. Prezentuje w niej folkowe brzmienia i ciekawą muzykę z całego świata. Stąd taka właśnie muzyka zostanie zaprezentowana w Filharmonii Bałtyckiej i gdańskich klubach. Gdańsk, od wieków miasto portowe, w którym procesem zupełnie naturalnym jest mieszanie się kultur, jest doskonałym miejcem na spotkanie tradycji ludowej ze współczesnym światem jazzu i europejskiej harmonii.
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Solanin Film Festiwal
Solanin Film Festiwal - offowy festiwal filmowy, który wyrósł z pasji, zaangażowania i wiary w moc kina. Solanin to przede wszystkim niezależne produkcje oraz najciekawsze filmy polskie, europejskie oraz światowe. Misją festiwalu jest prezentowanie, nagradzanie i promocja offowych filmów oraz ich twórców. W jednym miejscu skupia twórców profesjonalnych i amatorów, dla których nie jest istotny zysk komercyjny, ale radość tworzenia kina.
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Solidarity of Arts
Wielkie święto kultury wysokiej na Pomorzu - najwybitniejsi polscy i zagraniczni twórcy przybywają do wyjątkowego dla Europy miasta, by wspólnie realizować oryginalne projekty najwyższej artystycznej próby. Organizatorzy dbają o promocję instytucji kultury związanych z Trójmiastem i Pomorzem oraz – kiedy tylko to możliwe – wychodzą z produkcjami w przestrzeń miejską.
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Sopot Film Festival
Sopot Film Festival to międzynarodowy festiwal filmowy, który od czterech lat odbywa się w wakacje jako wieloformatowa impreza kulturalna. Na bogaty program składają się nie tylko pokazy filmów, ale także liczne spotkania z twórcami, wystawy, warsztaty, panele dyskusyjne oraz koncerty do kina niemego. Festiwalowe filmy wyświetlane są tradycyjnie w sopockich salach kinowych, teatralnych, studyjnych, w kinie plenerowym nad brzegiem morza czy w Operze Leśnej.
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Stowarzyszenie Demokracja w praktyce
Misją Stowarzyszenia jest edukacja obywatelska, prawna i historyczna. Nasze działania skupiamy na upowszechnianiu wiedzy o instytucjach państwa oraz aktywizacji i wspieraniu inicjatyw obywatelskich.
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Targi Książek w Katowicach
Targi Książki w Katowicach to wydarzenie, które na trzy dni przemienia Halę Widowiskowo-Sportową „Spodek” w najbardziej zaczytane miejsce w Polsce, miejsce, w którym gromadzą się rzesze miłośników literatury z regionu województwa śląskiego i spoza niego. Targi Książki w Katowicach to okazja do tego, by wysłuchać autora, popijając z nim kawę, by wziąć udział w warsztatach adresowanych do ludzi pełnych pasji, by uczyć swoje dziecko miłości do książek, czy by dowiedzieć się jak pisać bloga o książkach. To również czas sprzyjający temu, by wysłuchać dyskusji o kondycji polskiej literatury, wziąć udział w akcji charytatywnej, poznać najnowsze pomysły artystyczne na promocje czytelnictwa, porozmawiać z wydawcami swoich ulubionych książek.
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Targi Książki w Krakowie
Targi Książki w Krakowie to największa impreza poświęcona branży wydawniczo-księgarskiej, od 16 lat gromadząca w jednym miejscu i czasie setki wydawców oraz kilkadziesiąt tysięcy miłośników literatury, w tym przedstawicieli mediów, wybitnych uczonych oraz najpoczytniejszych pisarzy.
Rangę organizowanej imprezy podnosi objęcie jej Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski, Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego Kardynała Stanisława Dziwisza oraz przedstawicieli władz województwa małopolskiego.
Wydarzenie organizują Targi w Krakowie Sp. z o.o. Od 2014 roku Targi odbywać będą się w nowym miejscu - Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków.
www.targi.krakow.pl
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Tarnowska Nagroda Filmowa
Impreza promująca i upowszechniająca dorobek polskiej kinematografii. Jeden z najstarszych, tuż po Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, festiwal związany z polskim filmem. W 2011 roku wyróżniona Nagrodą PISF w kategorii „krajowe wydarzenie filmowe”.
www.tarnowskanagrodafilmowa.pl
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Transatlantyk Festival Poznań
Transatlantyk Festival Poznań 2013 - międzynarodowe święto filmu i muzyki, stworzone 3 lata temu przez kompozytora Jana A.P. Kaczmarka. TRANSATLANTYK jest pierwszym festiwalem, który określa się jako GLOKALNY, czyli silnie związany z miejscem, jednocześnie mając globalne aspiracje, świadomość i kontekst. Aby uhonorować tych, którzy dzięki swojej glokalnej pracy realnie zmieniają oblicze współczesnego świata, festiwal co roku przyznaje nagrodę TRANSATLANTYK Glocal Hero Award.
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Ursynalia
Coroczny studencki festiwal muzyczny odbywający się w Warszawie od 1983 r. zawsze na przełomie maja i czerwca. Jest to jeden z największych festiwali studenckich w Europie. Organizatorem całej imprezy jest Samorząd Studentów Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
www.ursynalia.pl
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Warszawskie Targi Książki
Warszawskie Targi Książki to najważniejsza impreza w warszawskim kalendarzu imprez targowych, była i jest warszawską wizytówką. Ostatni, IV edycja Targów po raz pierwszy odbyła się na Stadionie Narodowym. W ciągu czterech dni odbyło się około 680 wydarzeń towarzyszących w salach konferencyjnych i na scenie targów. Uczestnikami wydarzenia była rekordowa liczba 60.000 miłośników książek. Dzięki nowej lokalizacji Targi mają szansę stać się również w najbliższych latach prawdziwą wizytówką Polski na arenie europejskiej.
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Warsztaty Filmowe Akademii im. Piotra Łazarkiewicza
Zadaniem Warsztatów Filmowych, odbywających się w Jarocinie, jest popularyzacja twórczości filmowej wśród młodych ludzi i pogłębienie ich wiedzy filmowej poprzez cykl wykładów i ćwiczeń praktycznych, udział w projekcjach kinowych oraz realizację krótkich form filmowych. Warsztaty organizowane są z myślą o młodzieży, która łączy wypoczynek z edukacją filmową. Uczestnicy, pod okiem specjalistów z branży filmowej, na profesjonalnym sprzęcie, realizują krótkie filmy oraz poznają tajniki reżyserii, scenopisarstwa, montażu, gry aktorskiej oraz pracy operatora filmowego.
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Wrocławskie Targi Dobrych Książek
Wydarzenie odbywa się co roku w pierwszej dekadzie grudnia. Jest to jedna z trzech (obok Targów Książki w Krakowie i Warszawskich Targów Książki) liczących się i wysoko ocenianych imprez krajowych o charakterze kiermaszowo-promocyjnym, której zadaniem jest propagowanie literatury o wysokich walorach literackich oraz artystycznych i typograficznych.
Co roku gośćmi targów są wybitni polscy pisarze i publicyści, którzy przyjeżdżają do Wrocławia, aby spotkać się ze swoimi czytelnikami i podyskutować o literaturze. Stałym, ważnym elementem programu Wrocławskich Targów Dobrych Książek jest ogólnopolski konkurs na Najlepszą Książkę Roku PIÓRO FREDRY, który towarzyszy wrocławskiej imprezie od początku jej istnienia.
PARTNERZY I PATRONI
/ Festiwale i wydarzenia

Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią”
Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” to wspólna inicjatywa TVP Historia, Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu, Muzeum Zamojskiego oraz Miasta Zamość. Poświęcony jest zagadnieniom historycznym. Jego najistotniejsza część to konkurs filmu dokumentalnego i reportażu o tematyce historycznej, w którym przyznawane są statuetki: Zamość Perła Renesansu. Festiwalowi towarzyszą projekcje plenerowe filmów o tematyce historycznej na Rynku Wielkim, spotkania z wybitnymi twórcami filmowymi, warsztaty filmowe dla młodzieży. Imprezą wpisaną w festiwal jest również widowisko historyczne „Oblężenie Zamościa - 1813 rok” czyli inscenizacja obrony zamojskiej twierdzy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Muzeum Zamojskie przy współpracy grup rekonstrukcji historycznej.
DOBRE STRONY
Już po raz piąty na przełomie maja i czerwca odbędzie się we Wrocławiu święto małych miłośników książek. Tegoroczna edycja Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY zapowiada się wyjątkowo. Organiztorzy pracują nad atrakcyjnym programem wydarzeń towarzyszacych dla dzieci, a cała impreza odbędzie się w nowym miejscu - na Dworcu Wrocław Główny!
Ale Kino
Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! swoimi korzeniami sięga lat 60. Początkowo wyłącznie krajowy, w połowie lat 90. przeszedł gruntowną przemianę i stał się pierwszorzędną imprezą na poziomie europejskim. Festiwal przyciąga trzecią już generację poznańczyków, ponad dziesięć tysięcy widzów rocznie. Dzisiaj Festiwal stanowi, obok Biennale, okręt flagowy Centrum Sztuki Dziecka. W 2012 r. Festiwal otrzymał Nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii "międzynarodowe wydarzenie filmowe", w roku 2008 był lauretem Nagrody PISF w kategorii "edukacja młodego widza", a w roku 2011 otrzymał Europejską Nagrodę Obywatelską, przyznawaną przez Parlament Europejski. W 2010 roku Festiwal - w wersji "walizkowej" - ruszył w Polskę, do małych miejscowości, tam, gdzie dzieci na co dzień nie mają szans na spotkanie z dobrym kinem.
Life Festival Oświęcim
Life Festival Oświęcim to wydarzenie wyjątkowe na festiwalowej mapie polski, ale także na gruncie europejskim. Wyróżnia nas nie tylko miejsce, w którym odbywa się festiwal- miejsce tak mocno naznaczone tragiczną historią związaną z II wojną światową. Drugim aspektem wyróżniającym festiwal i jednocześnie związanym z miastem Oświęcim jest jego ideologia i pokojowe przesłanie, które wspierają artyści występujący na naszej scenie. Zarówno wybór miejsca, jak również gwiazdy występujące podczas festiwalu, a także rozmaite wydarzenia edukacyjne nie są przypadkowe. Mając świadomość historii miasta wcale nie chcemy od niej uciekać. Naszym celem jest raczej to, aby dzięki temu miejscu przypominać światu o różnych aspektach związanych z konsekwencjami wojny.
Pamiętajmy o Osieckiej
Fundacja Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej została powołana w 2002 roku przez Agatę Passent, córkę Poetki. Agnieszka Osiecka to legenda polskiej piosenki, stale obecna w pamięci milionów Polaków. Autorka setek przebojów, współpracowała z wybitnymi muzykami, gwiazdami estrady, tworzyła poezję, prozę i sztuki teatralne, pracowała w radiu. Jej twórczość i osoba stanowią ważny element pejzażu polskiej kultury.
Mediations Biennale Poznań
Mediations Biennale to wydarzenie artystyczne, którego program powstaje w wyniku dialogu, czasem konfrontacji różnorodnych postaw twórczych, w kontekście polskiej i środkowoeuropejskiej kultury. To największa w Europie Środkowo – Wschodniej wystawa sztuki współczesnej artystów z całego świata.
Festiwal filmowy Etiuda&Anima
Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima odbędzie się w Krakowie w dniach 21–27 listopada 2014. "Pokażemy Ci wszystko. Odważne dokumenty, urzekające animacje, przejmujące fabuły. Filmy dobre, bo krótkie" - zapowiadają organizatorzy.
Etiuda&Anima to najstarszy i największy polski festiwal twórczości studenckiej i animowanej. Prezentuje etiudy niepokornych młodych twórców, animacje największych wizjonerów, dokumenty prawdziwsze niż życie.
Przegląd Piosenki Aktorskiej
Przegląd Piosenki Aktorskiej to chyba jedyny na świecie festiwalem poświęcony w całości sztuce piosenki w teatrze. Dziś na scenie nie tylko musicalowej, ale także, a może przede wszystkim, w teatrze dramatycznym piosenka nie jest już tylko dodatkiem.
To pełnoprawny sposób prezentacji myśli twórczej, czasem istotniejszy niż słowo mówione. Obserwacjom, jak muzyka i słowo wzajemnie się uzupełniają i współtworzą nową jakość, poświęcony jest wrocławski festiwal.
Ursynalia
Coroczny studencki festiwal muzyczny odbywający się w Warszawie od 1983 r. zawsze na przełomie maja i czerwca. Jest to jeden z największych festiwali studenckich w Europie. Organizatorem całej imprezy jest Samorząd Studentów Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
www.ursynalia.pl
Stowarzyszenie Demokracja w praktyce
Misją Stowarzyszenia jest edukacja obywatelska, prawna i historyczna. Nasze działania skupiamy na upowszechnianiu wiedzy o instytucjach państwa oraz aktywizacji i wspieraniu inicjatyw obywatelskich.
Afrykamera
Festiwal Filmów Afrykańskich "AfryKamera", pierwszy w obszarze Europy Środkowo-Wschodniej festiwal prezentujący afrykański wkład w rozwój światowej kinematografii, organizowany jest raz do roku w Warszawie, przy czym mniejsze odsłony wydarzenia odbywają się w kilku innych miastach w Polsce.
www.afrykamera.pl
- Kampania społeczna i projekty
- Misja
- Wesprzyj naszą misję
- LK w pytaniach i odpowiedziach
- W czerni kina
- Projekt Kultura Na Widoku
- Projekt Otwarte Drzwi Do Kultury
- Projekt Ja w internecie
Festiwale i wydarzenia
AfryKamera


Operowy



Integracja Ty i Ja



WIOSNA FILMÓW

ZOOM-ZBLIŻENIA


„Łodzią po Wiśle”

Dwa Brzegi

NURT


w Krakowie


Filmowych


„Cinergia”






Niezależnie Filmy Świata


Targi Książki w Białymstoku





„Sensacyjne Lato Filmów”

Filmowych „Młodzi i Film”

Polskiej w Opolu









Filmowy WATCH DOCS

Filmów Młodego Widza
Ale Kino!

Filmowy TOFIFEST

Fotografii w Łodzi, Fotofestiwal

Amatorskiego i Niezależnego
KAN

Filmów dla Dzieci

Filmów Dokumentalnych
OFF CINEMA

Festiwal Sztuki Autorów
Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE




Filmowej PROWINCJONALIA

im. Jonasza Kofty
MOJA WOLNOŚĆ

Filmowe KAMERALNE LATO




Książka dla Dzieci i Młodzieży














Poznań



im. Piotra Łazarkiewicza

Dobrych Książek

„Spotkania z historią”

