Nasze regały nominowane do MocArtów RMF Classic
Premierowa edycja Kultury Na Widoku została doceniona przez słuchaczy i redakcję radia RMF Classic i znalazła się w gronie nominowanych 5. edycji Plebiscytu MocArty RMF Classic w kategorii Rzecz z Klasą. Laureatów wybiorą internauci.
O pierwszej edycji
Pierwsza edycja projektu Kultura Na Widoku już za nami. Można było spotkać nas w 30 miejscach w Polsce i na 8 ważnych festiwalach. Z ponad 600 utworów i treści z legalnych źródeł umieszczonych na instalacji skorzystali mieszkańcy 16 miast, odwiedzający je turyści, a także internauci. Kultura Na Widoku odnotowała ponad 700 tys. odsłon.
Artyści wspierają Kulturę Na Widoku - galeria
Danuta Stenka, Dorota Miśkiewicz, Mirosław Baka, Natalia Niemen, Halina Mlynkova, Michał Rusinek, Magda Kumorek, Kayah, L.U.C, Motion Trio, Anna Dereszowska, Patrycja Markowska, Łukasz i Paweł Golec, Magda Umer, Wojciech Malajkat, Abradab, Wojtek Mazolewski, Tomasz Schimscheiner, Rahim, Jerzy Owsiak, BU, Linku, Katarzyna Kwiatkowska, Maria Seweryn, Rafał Rutkowski, Marysia Sadowska, Joanna Chacińska (Bisquit), Andrzej Chyra, Misia Furtak, Antek Królikowski, Jan Kowalewski, Piotr Karpienia, Stanisław Soyka, Mateusz Damięcki, Wojciech Mecwaldowski, Jerzy Bralczyk, Monika Dryl, Sonia Bohosiewicz, Piotr Kabaj, Rafał Kosik - to twórcy, którzy aktywnie wspierają projekt Kultura Na Widoku oraz towarzyszyli nam i towarzyszą podczas odsłon regałów Kultury Na Widoku w kolejnych miastach.
O projekcie
Witajcie w projekcie Kultura Na Widoku! Ten przyjazny projekt, daje dostęp do bogatych zasobów legalnych źródeł kultury. Wpisuje się również w czas rocznicy 25-lecia Wolności, której rola dla kultury jest nie do przecenienia. Kultura Na Widoku gości w wielu miastach Polski, w postaci instalacji pięciu regałów - tutaj zdigitalizowana podziemna twórczość z czasów „Solidarności” spotyka się z kulturą współczesną w cyfrowej rzeczywistości. I jest dostępna bezpłatnie, albo w bardzo atrakcyjnych cenach dla wszystkich odbiorców. Do Waszej dyspozycji jest ponad 600 propozycji filmów, książek, gier i utworów muzycznych. A wszystko to na wyciągnięcie ręki :)
KULTURA NA WIDOKU. Od „Solidarności” do cyfrowej rzeczywistości
Odzyskana Wolność to bardzo poważny argument za świadomym korzystaniem z kultury z legalnych źródeł. W 25 rocznicę odzyskania Wolności Fundacja Legalna Kultura chce zwrócić powszechną uwagę na fakt, że przed ćwierćwieczem uzyskaliśmy to nie tylko prawo do głoszenia politycznych poglądów, ale także do swobodnego, nieskażonego ideologią dostępu do kultury i sztuki.
Olbrzymi skok kultury do wolności
Ćwierć wieku temu zrobiliśmy olbrzymi skok do wolności. Czerwiec roku 1989 okazał się datą przełomową nie tylko dla polskiej polityki, ale także kultury, która mogła wyjść z podziemia i w pełni włączyć się w budowanie nowego społeczeństwa.