Ja w internecie
Ja w internecie to program finansowania bezpłatnych szkoleń mający na celu podniesienie kompetencji cyfrowych osób dorosłych, by w większym stopniu korzystały one z usług świadczonych drogą elektroniczną w życiu zawodowym i prywatnym.
Aby uzyskać fundusze na zorganizowanie takich szkoleń dla mieszkańców, należy złożyć wniosek o finansowanie. Podmiotami uprawnionymi do składania wniosków o powierzenie grantu są gminy – niezależnie od wielkości, występujące samodzielnie lub w partnerstwie z organizacją pozarządową.
Program realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020; operatorem Ja w internecie jest Fundacja Legalna Kultura. Dowiedz się więcej o Programie Ja w Internecie.
KAMPANIA SPOŁECZNA I PROJEKTY
/ Projekt Ja w internecie
Granty dla Pomorza, Podlasia, Warmii i Mazur rozdane!
24.10.18
Ogromnie zainteresowanie grantami na bezpłatne szkolenia dla mieszkańców w programie „Ja w internecie”! Do grona 52 gmin, które zdobyły dofinansowanie w pierwszym naborze, w drugim dołączyło do nich 28, a 5 znalazło się na liście rezerwowej.
Dzięki przyznanym grantom, z bezpłatnych kursów komputerowych skorzystają mieszkańcy od 25 roku życia z gmin:
- warmińsko-mazurskie (11 grantów w II naborze): Świętajno powiat szczycieński, Orzysz, Gronowo Elbląskie, Gmina Ełk, Dywity, Kętrzyn, Iława, Gmina Elbląg, Świętajno powiat Olecki, Banie Mazurskie, Gmina Miasto Mrągowo.
- pomorskie (11 grantów w II naborze): Cedry Wielkie, Suchy Dąb, Chojnice, Parchowo, Nowy Dwór Gdański, Gmina Miejska Rumia, Krokowa, Miłoradz, Smołdzino, Tuchomie, Łęczyce.
- podlaskie (6 grantów w II naborze): Narew, Grajewo, Rutka – Tartak, Krypno, Dobrzyniewo Duże, Gródek.
- lista rezerwowa (5 gmin): podlaskie – Kołaki Kościelne, pomorskie – Miasto Gdynia, Somonino, Trąbki Wielkie, Szemud.
Szkolenia w programie „Ja w internecie”, realizowane przez Fundację Legalna Kultura mają nauczyć bezpiecznego korzystania z internetu, pokazać, jak internet przydaje się w prowadzeniu własnego biznesu i wzmocnić pozycję mieszkańców na rynku pracy. Gminy mogły ubiegać się o granty do 150 tysięcy złotych (w programie nie był wymagany wkład własny), a wnioski składać samodzielnie lub w partnerstwie z organizacją pozarządową. Jeśli gmina nie ma komputerów umożliwiających przeprowadzenie szkoleń może kupić je w ramach grantu, a później po zakończeniu kursów przekazać sprzęt gminnej szkole lub ośrodkowi doskonalenia nauczycieli.
Program „Ja w Internecie” zarządzany przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, finansowany jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”. Fundacja Legalna Kultura jest operatorem, który ogłasza konkursy grantowe i wspomaga pod kątem merytorycznym i rozliczeniowym realizację działań szkoleniowych na terenie gmin.
- Informacje o projekcie: jawinternecie.edu.pl; III obszar (woj. pomorskie, podlaskie, warmińsko-mazurskie): https://jawinternecie.edu.pl/pomorskie-warminsko-mazurskie-podlaskie/
- Materiały promocyjne: ftp://jawinternecie.edu.pl (login: jawinternecie@jawinternecie.edu.pl; hasło: jawi2018).
Publikacja powstała w ramach
Społecznej kampanii edukacyjnej Legalna Kultura
Publikacja powstała w ramach
Społecznej kampanii edukacyjnej Legalna Kultura
Artykuł powstał w ramach projektu
Prawa własności intelektualnej? Ja to rozumiem!
Społeczna kampania edukacyjna Legalna Kultura
Projekt zrealizowany przez Fundację Legalna Kultura we współpracy i przy wsparciu finansowym European Union Intellectual Property Office
- Kampania społeczna i projekty
- Misja
- Wesprzyj naszą misję
- LK w pytaniach i odpowiedziach
- W czerni kina
- Projekt Kultura Na Widoku
- Projekt Otwarte Drzwi Do Kultury
- > Projekt Ja w internecie
- Relacje z gmin